خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1392/08/20 11:13:41
سرویس سیاسی
شفیعی:

اعمال تحریم‌های جدید، فضای مذاکرات ایران و 1+5 را سرد می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه نباید انتظار داشت، مذاکرات در زمان کوتاه به نتیجه برسد، گفت: اعمال تحریم‌های جدید، فضای مذاکرات ایران و ۱+۵ را سرد می‌کند.
اعمال تحریم‌های جدید، فضای مذاکرات ایران و 1+5 را سرد می‌کند عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه نباید انتظار داشت، مذاکرات در زمان کوتاه به نتیجه برسد، گفت: اعمال تحریم‌های جدید، فضای مذاکرات ایران و 1+5 را سرد می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/43207.jpg اعمال,تحریم‌های,جدید،,فضای,مذاکرات,ایران,و,1+5,را,سرد,می‌کند Icana

نوذر شفیعی درگفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره اعمال تحریم های جدید علیه ایران از سوی سنا آمریکا، گفت: اعمال دور جدید تحریم های ضد ایرانی در کنگره و سنای آمریکا خلاف توافقات اخلاقی میان ایران و غرب بوده و قطعا درنتیجه مذاکرات تاثیر منفی خواهد داشت، ازاین رو تحریم های بیشتر جمهوری اسلامی ایران را  از ادامه مذاکرات دلسرد می کند.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اینگونه اقدامات کنگره و سنای آمریکا، اعتماد میان ایران و سایر کشورهای غربی را سلب کرده و مذاکرات را از مسیر اصلی منحرف می کند.

وی درباره اینکه یک مقام سنای آمریکا گفته مقامات ایرانی باید اجازه دهند که  جامعه بین‌الملل چرخه سوخت آن‌ها را کنترل کند، صریح کرد: جمهوری اسلامی ایران تا کنون تمام تاسیسات خود را درمعرض بازدید جامعه بین الملل قرار داده و نیازی به تکرار اینگونه حرف ها نیست، جمهوری اسلامی وقتی مقررات و اساسنامه آژانس  را می پذیرد، قطعا با نظارت سازمان های بین المللی مشکلی نخواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید براینکه این دوره ازمذاکرات از روند مطلوبی برخوردار بود، بیان کرد: از نتایج این دوره  می توان برداشت های بسیاری داشت، مسائل هسته ای چون اهمیت فوق العاده ای دارد  نمی توان انتظار داشت که درزمان کوتاهی نتایج مورد دلخواه طرف های مذاکره کننده بدست آید، البته می توان اینگونه به مذاکرات این دوره نگاه کرد که هرآنچه باید  مورد بررسی قرار می گرفت انجام شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس گفت: متاسفانه تا کنون تصور بر این بود که کشورهای 1+5 مستقل عمل می کنند، اما با کارشکنی فرانسه دراین دوره ازمذاکرات مشخص شدکه آنها تحت تاثیر رژیم صهیونیستی بوده واین رژیم جعلی توانسته نگاه و سیاست خود را به کشورهای بزرگی چون آمریکا تحمیل کند.از این رو اینگونه اقدام فرانسه استقلال کشورهای غربی را تحت تاثیر قرار داد.

با توجه به پایان دور دوم مذاکرات ایران و 1+5  واظهار رضایت طرف های مذاکره کننده از نتایج این دوره از گفت وگو ها، سنای آمریکا این هفته دور جدیدی از تحریم‌‌های ضدایرانی را مورد بررسی قرار می‌دهد که در صورت تصویب از ایران خواهد خواست برنامه هسته‌ای خود را به طور کامل کنار بگذارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet