شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1392/08/20 11:18:32
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قائدرحمت:

رونق خوشه‌های تولید و بازارهای صادراتی موجب کاهش نرخ بیکاری می‌شود

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی گفت: در صورت تداوم روند روبه رشدی بیکاری تا پایان دولت یازدهم ۷ میلیون بیکار خواهیم داشت.
رونق خوشه‌های تولید و بازارهای صادراتی موجب کاهش نرخ بیکاری می‌شود عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی گفت: در صورت تداوم روند روبه رشدی بیکاری تا پایان دولت یازدهم 7 میلیون بیکار خواهیم داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/43359.jpg رونق,خوشه‌های,تولید,و,بازارهای,صادراتی,موجب,کاهش,نرخ,بیکاری,می‌شود Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ عباس قائدرحمت برای خارج کردن شعار اشتغال‌زایی از حوزه تبلیغاتی باید بسترهای حمایت از تولید در نظام مدیریتی کشور به وجود آید.
نماینده مردم درود و ازنا متذکر شد: تعداد بیکاران کشور در پایان دولت قبل در آمار رسمی 2.5 میلیون نفر و در آمار غیررسمی 3.5 میلیون نفر است اما با فرض وجود 2.5 میلیون بیکار در کشور و افزوده شدن یک میلیون متقاضی کار در هر سال‌،تا پایان دولت یازدهم تعداد بیکاران کشور بالغ بر هفت میلیون نفر خواهد بود.
وی حمایت از صنایع مادر را در کنار فعال کردن خوشه‌های تولید موجب جهش نرخ اشتغال دانست وافزود: باید تک‌تک علل و عواملی که مانع از ایجاد 2.5 میلیون شغل در سال شد، بررسی و رفع شود. مسوولان باید در جهت تسهیل و رونق بازار کسب و کار، سرمایه‌گذاری در صنایع بزرگ و خوشه‌های تولید و اصلاح سیاست‌های پولی و بانکی و مالیاتی گام‌های عملی بردارند.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی خواستار توسعه بازارهای صادراتی همزمان با کاهش تنش‌های بین‌المللی شد و افزود: گسترش بازارهای صادراتی موجب ارزآوری بیشتر و افزایش جذب نیروی کار در بازار می‌شود. البته باید این موضوع توجه داشت که ظرفیت‌ اشتغال خوشه‌های مرتبط با صنایع مادر و بزرگ به مراتب بیشتر از ظرفیت اشتغال‌زایی صنایع بزرگ است./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet