خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1392/08/20 15:07:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شوهانی:

آمریکا با جلودار کردن فرانسه می‌‌خواهد ژست دیپلماتیک خود را حفظ کند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آمریکایی‌ها فرانسوی‌ها را جلودار کردند تا ساز مخالفت بزند و خودشان همچنان ژست دموکراتیک خود را حفظ کنند.
آمریکا با جلودار کردن فرانسه می‌‌خواهد ژست دیپلماتیک خود را حفظ کند عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آمریکایی‌ها فرانسوی‌ها را جلودار کردند تا ساز مخالفت بزند و خودشان همچنان ژست دموکراتیک خود را حفظ کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/43244.jpg آمریکا,با,جلودار,کردن,فرانسه,می‌‌خواهد,ژست,دیپلماتیک,خود,را,حفظ,کند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛احمد شوهانی نماینده مردم ایلام و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از تیم مذاکره‌کننده ایرانی در مذاکرات اخیر خود در ژنو اظهار داشت: تیم مذاکره‌کننده ایرانی کار سنگین و پیچیده‌ای را داشت و هنوز دارد چون کار نهایی نشده است.

وی حفظ منافع ملی را خط قرمز مردم و نمایندگان مجلس در مذاکرات با قدرت‌های جهانی دانست و خاطرنشان کرد: ما باید حق خود را از 1+5 بگیریم و از تیم مذاکره‌کننده که در این مذاکرات از حق مسلم ما کوتاه نیامده نیز تشکر کنیم.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به رایزنی‌های آمریکا با رژیم غاصب صهیونیستی گفت: این چه منطقی است که آمریکا قبل و بعد از مذاکره با رژیم صهیونیستی رایزنی می‌کنند؛ آمریکا که ادعا دارد ابرقدرت است ابرقدرتی که اربابی همچون رژیم صهیونیستی دارد آیا باز ابرقدرت خوانده می‌شود؟
 
شوهانی با تأکید بر اینکه رژیم صهیونیستی مخالف آرامش بر منطقه خاورمیانه است، تصریح کرد: کشورهایی همچون فرانسه، انگلیس و آمریکا اربابی همچون رژیم صهیونیستی دارند که باید برای انجام هر کاری از این رژیم اجازه بگیرد.
 
وی در مورد مخالفت فرانسه در مذاکرات 1+5 گفت:‌ 2 دلیل برای این اقدام فرانسه وجود داشت یکی این بود که شاید فرانسوی‌ها احساس می‌کردند جایگاه خود را در مذاکرات 1+5 از دست داده‌اند و آمریکا بیرق‌دار آن شده است. به همین دلیل این مخالفت از سوی آنان صورت گرفت.
 
به گزارش فارس،شوهانی افزود: اما مورد دیگری که از مخالفت فرانسه حکایت دارد، این بود که شاید آمریکایی‌ها فرانسوی‌ها را جلودار کردند تا ساز مخالفت بزند و خودشان همچنان ژست دموکراتیک خود را حفظ کنند./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet