حلول ماه ربیع الاول
1392/08/20 12:59:33
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینی مطرح کرد

لزوم برخورد مقتضی با دولت فرانسه به دلیل کارشکنی در مذاکرات/ "فرانسوی‌ها وکیل اسرائیل بودند"

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است که در مذاکرات ژنو، فرانسه نقش وکیل مدافع اسرائیل را بازی می‌کرد.
لزوم برخورد مقتضی با دولت فرانسه به دلیل کارشکنی در مذاکرات/ "فرانسوی‌ها وکیل اسرائیل بودند" عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است که در مذاکرات ژنو، فرانسه نقش وکیل مدافع اسرائیل را بازی می‌کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/51849.jpg لزوم,برخورد,مقتضی,با,دولت,فرانسه,به,دلیل,کارشکنی,در,مذاکرات/,"فرانسوی‌ها,وکیل,اسرائیل,بودند" Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ سید باقر حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات ژنو اظهارداشت: رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند که مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 به نیجه نرسد و به همین دلیل در صورتی که کارشکنی‌های این رژیم کارساز نباشد، ما به خواسته‌هایمان خواهیم رسید و مذاکرات نتیجه خواهد داد.
وی ادامه داد: آنچه در مذاکرات هسته‌ای مشاهده شد، بازی بود که آمریکایی‌ها بنا به دلایلی خودشان را موافق جلوه دادند، ولی از آن طرف با هماهنگی‌هایی در پشت پرده، فرانسه را برای دفاع از حقوق نداشته اسرائیل جلو انداختند و به عنوان وکیل مدافع رژیم صهیونیستی ظاهر شدند و در راه رسیدن به توافق کارشکنی کردند.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: به نظر من موضوع کارشکنی در مذاکرات هسته‌ای از قبل برنامه ریزی شده بود و پس از آن نیز جان کری در مصاحبه‌ای که انجام داد، ماهیت خود را برملا و تأکید کرد که با فرانسه هم عقیده است و با یکدیگر منافع تعریف شده خود و اسرائیل را دنبال می‌کنند. بنابراین باید تلاش کنیم تا با کشورهایی که انگیزه کمتری برای حمایت از اسرائیل دارند، به توافق برسیم و نظر آنها را جلب کنیم تا شاید بتوانیم به نتایج مطلوب برسیم.
حسینی در خصوص کارشکنی‌های فرانسه در جریان مذاکرات هسته‌ای گفت: فرانسوی‌ها اخیراً به دنبال بهبود روابط با ما بودند و جالب است که از یک طرف ادعا می‌کنند که ما به دنبال بهبود روابط هستیم و می‌خواهند شرایط بهتری ایجاد شود و از طرف دیگر در جریان مذاکرات کارشکنی می‌کنند. قطعاً برای این موضوع که به چه شکل با فرانسوی‌ها برخورد شود، باید همه جوانب بررسی و تصمیم منطقی براساس منافع ملی گرفته شود.
وی تأکید کرد: ما به این موضوع اعتقاد داریم که اگر به عنوان مثال غنی سازی 20 درصد را متوقف کنیم، تمام تحریم‌ها باید لغو شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص حمایت ملت از تیم هسته‌ای کشور گفت: مردم حمایت خود را از نظام و تیم مذاکره کننده ابراز کردند، چرا که مواضع آنها به حق بود و به دنبال تأمین منافع نظام بوده‌اند و خط قرمزها را همان جور که انتظار می‌رفت، رعایت کردند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسینی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در این میان بیشترین سود و نفع را می‌برد، خاطرنشان کرد: با توجه به تحرکاتی که انجام شده است، کشورها تحت فشار ملت‌های خود قرار خواهند گرفت، چراکه آنها دنبال تأمین منافع رژیم صهیونیستی بوده‌اند تا تأمین منافع ملی خود./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet