حلول ماه ربیع الاول
1392/08/20 12:17:59
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شورای گفت‌وگو تصویب کرد/

تشکیل کارگروه ویژه برای مقابله با خشکسالی و پایش منابع آبی کشور

عضو ناظر مجلس در شورای گفت‌وگو گفت: در جلسه امروز این شورا مقرر شد که کارگروه ویژه‌ای برای مقابله با خشکسالی و پایش منابع آب تشکیل شده و گزارش آن را به اعضا ارائه کند.
تشکیل کارگروه ویژه برای مقابله با خشکسالی و پایش منابع آبی کشور عضو ناظر مجلس در شورای گفت‌وگو گفت: در جلسه امروز این شورا مقرر شد که کارگروه ویژه‌ای برای مقابله با خشکسالی و پایش منابع آب تشکیل شده و گزارش آن را به اعضا ارائه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/42971.jpg تشکیل,کارگروه,ویژه,برای,مقابله,با,خشکسالی,و,پایش,منابع,آبی,کشور Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ عباس رجایی عضو ناظر مجلس در شورای گفت‌وگو با اشاره به جلسه امروز این شورا، گفت: جلسه امروز شورای گفت‌وگو از ساعت 7 تا 10 صبح با حضور تمامی اعضا و رئیس دفتر رئیس جمهور برگزار شد.
وی افزود: براساس قانون می‌بایست 8 تن از مدیران عامل شرکت‌‌های خصوصی و تعاونی به پیشنهاد اتاق‌های بازرگانی و تعاون برای حضور در جلسات شورای گفت‌وگو به مدت یک سال به این شورا پیشنهاد شوند و به تصویب اعضا برسند که در جلسه امروز انتخابات آن ها انجام شد و 8 عضو بخش خصوصی برای حضور در جلسات این شورا مشخص شدند.
عضو ناظر مجلس در شورای گفت‌وگو با بیان اینکه دولت، مجلس و قوه قضاییه و نیز یک گروه از بخش غیر دولتی اعضای ثابت شورای گفت‌وگو هستند، تأکید کرد: در جلسه امروز، 8 مدیر عامل از شرکت‌های خصوصی و تعاونی با تصویب اعضا به عضویت شورای گفت‌وگو به مدت یک سال انتخاب شدند.
رجایی در ادامه به یکی دیگر از مصوبات جلسه امروز اشاره کرد و گفت: در جلسه امروز تحلیلی در رابطه با آب کشور و بررسی مشکلات این حوزه توسط اعضا صورت گرفت و در نهایت قرار شد که کارگروه ویژه‌ای برای پایش ماده 140 قانون برنامه پنجم تشکیل شود و این کارگروه گزارش‌هایی در این زمینه تهیه کرده و به شورا ارائه دهد.
وی با اشاره به اینکه ماده 140 قانون برنامه پنجم توسعه بر پایش منابع آب و نحوه سیاست‌گذاری در این حوزه دلالت دارد، افزود: در این جلسه قرار شد که این کارگروه در زمینه مسائل آب و مقابله با خشکسالی، اقدامات پایشی انجام دهد.
عضو ناظر مجلس در شورای گفت‌وگو به مصوبات دیگر جلسه امروز این شورا اشاره و تصریح کرد: در بخش دیگری از جلسه امروز، در مورد تشکیل شورای گفت‌وگو در استان‌ها نیز مباحثی مطرح و گزارشی در این زمینه به اعضا ارائه شد.
رجایی در همین زمینه ادامه داد: در این جلسه قرار شد که همایشی در آینده نزدیک بین استانداران و دبیران شورای گفت‌وگوی استان‌ها و نیز مجموعه شورای گفت‌وگوی کشوری جهت هماهنگی‌های بیشتر بین استان‌ها برگزار شود.
وی خاطر نشان کرد: در یکی دیگر از بخش‌های جلسه امروز گزارشی نیز در مورد مصوبات دولت در مورد حذف برخی محدودیت‌ها در رابطه با صادرات و واردت مطرح شد و گزارشی از آن به اطلاع اعضا رسید.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، وزرای اقتصادی، 2 رئیس کمیسیون از مجلس، 2 نماینده قوه قضاییه، شهردار تهران، رئیس شورای اصناف، رئیس کل بانک مرکزی اعضای شورا گفت‌وگو هستند که دبیری جلسات را رئیس اتاق ایران برعهده دارد که وزیر اقتصاد نیز رئیس این شورا است./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet