هدر موبایل
1392/08/24 12:31:55
سرویس اقتصادی
دامادی:

دولت وارد مقوله ساخت و ساز نشود/واگذاری طرح های مسکن به بخش خصوصی

عضو کمیسیون عمران مجلس، گفت: دولت بهتر است خود وارد ساخت و ساز مسکن نشود و طرح‌هایی همچون مسکن اجتماعی و غیره را به بخش‌های خصوصی کشور واگذار کند، امری که در مسکن مهر نیز اتفاق نیافتاد و مشکلاتی را برای این طرح ایجاد کرد.
دولت وارد مقوله ساخت و ساز نشود/واگذاری طرح های مسکن به بخش خصوصی عضو کمیسیون عمران مجلس، گفت: دولت بهتر است خود وارد ساخت و ساز مسکن نشود و طرح‌هایی همچون مسکن اجتماعی و غیره را به بخش‌های خصوصی کشور واگذار کند، امری که در مسکن مهر نیز اتفاق نیافتاد و مشکلاتی را برای این طرح ایجاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/42913.jpg دولت,وارد,مقوله,ساخت,و,ساز,نشود/واگذاری,طرح,های,مسکن,به,بخش,خصوصی Icana

محمد دامادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی هنوز  جایگزینی جامع و کامل برای طرح مسکن مهر انتخاب نکرده است، گفت: وزارت راه و شهرسازی باید آثار مثبت و منفی طرح مسکن مهر را ارائه دهد و همچنین مشخص کند که به جای این طرح چه برنامه‌ای برای خانه‌دار کردن اقشار فاقد مسکن دارد.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، افزود: وزیر راه و شهرسازی مسکن اجتماعی را جایگزینی برای طرح مسکن مهر می‌داند، اما مشخص نکرده که آیا این طرح نیز آثار تورمی در کشور ایجاد خواهد کرد یا خیر و یا به تولید کشور آسیب وارد می‌کند یا خیر، از این رو وزارت راه و شهرسازی باید تمام جوانب موجود را در نظر بگیرد.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی تنها نام مسکن مهر تبدیل به مسکن اجتماعی شده و هنوز مشخص نیست منظور از مسکن اجتماعی چه نوع ساخت و سازی در کشور است و چه افرادی می‌توانند از این نوع مسکن استفاده کنند.

دامادی عنوان کرد: راه‌اندازی طرح مسکن مهر اقدامی مثبت و قابل قبول بود، چراکه توانست اقشاری را که شاید سال‌ها در آرزوی خانه‌دار شدن بودند را صاحب‌خانه کند، اما در اجرا و جا نمایی این طرح نواقصی وجود داشت و باید عنوان کرد در این پروژه کیفیت و دقت فدای سرعت و شتابزدگی شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، اظهار کرد: دولت بهتر است خود وارد ساخت و ساز مسکن نشود و طرح‌هایی همچون مسکن اجتماعی و غیره را به بخش‌های خصوصی کشور واگذار کند، امری که در مسکن مهر نیز اتفاق نیافتاد و مشکلاتی را برای این طرح ایجاد کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس، خاطر نشان کرد: اگر طرح مسکن مهر در اختیار افراد مجرب و دارای صلاحیت ساخت و ساز مسکن قرار می‌گرفت و واحدهای ساخته شده دارای کیفیت مناسب بودند، بدون شک مشکلات و معضلات این طرح امروز اینگونه بزرگنمایی نمی‌کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet