حلول ماه ربیع الاول
1392/08/20 12:59:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
استقبال عضو کمیسیون صنایع و معادن از لغو طرح شبنم و ایران کد:

ایران کد و شبنم صورت مسئله قاچاق را در کشور پاک می کرد

مرزنشین یا هر فرد دیگری با ارز آزاد خرید کرده و آن را به داخل کشور وارد می کند و با چه دلیلی باید این کالا قاچاق محسوب شود در حالی که با کسانی که با ارز دولتی شکر و ماشین و فولاد وارد نمی کنند و بعد به قیمت دلار آزاد می فروشند برخورد نمی شود که به حق اصل قاچاق این موارد هستند و در اصل ایران کد و شبنم صورت مسئله قاچاق در کشور را پاک می کرد.
ایران کد و شبنم صورت مسئله قاچاق را در کشور پاک می کرد مرزنشین یا هر فرد دیگری با ارز آزاد خرید کرده و آن را به داخل کشور وارد می کند و با چه دلیلی باید این کالا قاچاق محسوب شود در حالی که با کسانی که با ارز دولتی شکر و ماشین و فولاد وارد نمی کنند و بعد به قیمت دلار آزاد می فروشند برخورد نمی شود که به حق اصل قاچاق این موارد هستند و در اصل ایران کد و شبنم صورت مسئله قاچاق در کشور را پاک می کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43330.jpg ایران,کد,و,شبنم,صورت,مسئله,قاچاق,را,در,کشور,پاک,می,کرد Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ موید حسینی صدر عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با اشاره به لغو طرح شبنم و ایران کد گفت:زمانی که کالایی وارد کشور می شود قاچاق محسوب کردن آن و بروز برخی رفتارها از قبیل این کد های رهگیری اثر بخش نیست.
نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود:فرض کنید مردم مرزنشین که درآمد و معیشت مناسبی نیز ندارند یک کارتن شکلات یا روسری وارد می کند و بعد این فرد با این استدلال که این کار وی قاچاق بوده، دستگیر می شود.
حسینی صدر تصریح کرد:بعد از دستگیری این افراد تمامی سرمایه فرد که بسیار محدود نیز بوده است گرفته شده و بعد به طور مثال 50 میلیون تومان نیز برای وی جریمه صادر می شود که پرداخت این ارقام برای مرزنشینان غیر ممکن و از توان آن ها خارج است.
وی با بیان این که این دست از اقدامات بعضا خانواده های مرزنشین را از هم می پاشد گفت: از هر اقدامی باید هدفی دنبال شود و اگر نیت تنطیم اقتصاد کشور است این دست از رفتارها جوابگو نیست.
حسینی صدر تصریح کرد: باید به مدل های کنترل واردات در دنیا توجه کرد و هیچ جای دنیا مقدار محدود روسری و لباس قاچاق محسوب نمی شود.
این نماینده مردم در مجلس نهم تاکید کرد: مرزنشینی یا هر فرد دیگری با ارز آزاد خرید کرده و آن را به داخل کشور وارد می کند و با چه دلیلی باید این کالا قاچاق محسوب شود .
وی ادامه داد: چرا با کسانی که با ارز دولتی شکر و ماشین و فولاد وارد نمی کنند و بعد با دلار آزاد می فروشند برخورد نمی شود که به حق اصل قاچاق این موارد است.
حسینی صدر تاکید کرد:طرح هایی هم چون شبنم و ایران کد به شدت غلط بود و باید برداشته می شد.
به گزارش مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این که از دولت یازدهم می خواهیم در مورد ریشه کنی قاچاق ریشه ای فکر کند، گفت:باید منشا قاچاق را از بین برد و از تخلفات کلان ممانعت کرد چرا که  وضع قوانینی مثل شبنم و ایران کد گرفتن تخم مرغ دزد بود./
پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet