حلول ماه ربیع الاول
1392/08/20 16:33:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آصفری:

۵+۱ باید برای لغو همه تحریم‌ها برنامه داشته باشد/ اقدام فرانسه "استراتژی" از پیش‌ تعیین‌شده ۱+۵ بود

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در واقع فرانسه برای برهم زدن مذاکرات به نفع صهیونیست‌ها از سوی ۱+۵ ماموریت داشت چرا که به نتیجه رسیدن مذاکرات به نفع رژیم صهیونیستی نیست.
۵+۱ باید برای لغو همه تحریم‌ها برنامه داشته باشد/ اقدام فرانسه "استراتژی" از پیش‌ تعیین‌شده ۱+۵ بود عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در واقع فرانسه برای برهم زدن مذاکرات به نفع صهیونیست‌ها از سوی ۱+۵ ماموریت داشت چرا که به نتیجه رسیدن مذاکرات به نفع رژیم صهیونیستی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/45387.jpg ۵+۱,باید,برای,لغو,همه,تحریم‌ها,برنامه,داشته,باشد/,اقدام,فرانسه,"استراتژی",از,پیش‌,تعیین‌شده,۱+۵,بود Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ محمدحسن آصفری عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات اخیر ایران با 1+5 اظهار داشت: اعتقاد دارم که مذاکرات با گروه 1+5 می‌تواند به نتیجه برسد و نتایج خوبی را به دنبال داشته باشد به شرطی که این گروه به صهیونیست‌ها اجازه دخالت ندهد چراکه رژیم صهیونیستی تنها رژیمی است که از به نتیجه رسیدن مذاکرات، متضرر می‌شود.
وی با بیان اینکه اگر مذاکرات ایران با 1+5 به نتیجه برسد، رژیم صهیونیستی در انزوا قرار می‌گیرد، گفت: امروز شاهدیم که این رژیم هر تلاشی می‌کند تا مذاکرات به نتیجه نرسد اما گروه 1+5 و کشورهای غربی باید از فرصتی که جمهوری اسلامی ایران با عنوان نرمش قهرمانانه در اختیار آنها گذاشته، بهره بگیرند.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: اگر قرار است مذاکرات به نتیجه برسد، 1+5 باید برای لغو همه تحریم‌ها برنامه داشته باشد همچنین اگر در مذاکرات موضوعاتی مانند تعطیلی سایت خُنداب اراک، تعلیق غنی‌سازی و یا انتقال اورانیوم غنی‌شده به خارج از کشور مطرح شود، دیگر جایی برای مذاکره باقی نخواهد ماند.
آصفری برهمین اساس تاکید کرد: آن چیزی که امروز ما را پای میز مذاکره کشانده، تحریم‌ها نیست بلکه ما می‌خواهیم به دنیا  ثابت کنیم که طرف مقابل اهل منطق و گفت‌وگو نیست لذا اگر 1+5 زیاده خواهی کند، مطمئنا جلوی آنها می‌ایستیم چرا که تمام اقدامات ایران در چارچوب معاهدات NPT است.
وی درباره موضع‌گیری فرانسه در مذاکرات اخیر گفت: به اعتقاد بنده، این اقدام یک استراتژی از پیش تعیین شده توسط خود 1+5 بوده و آنها این ماموریت را به عهده فرانسه گذاشتند، لذا پشت پرده این موضع‌گیری فرانسه خود کشورهای 1+5 بویژه آمریکا و انگلیس هستند چراکه فرانسه بدون اجازه آمریکا امکان ندارد چنین موضع‌گیری را داشته باشد.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: در واقع فرانسه برای برهم زدن مذاکرات به نفع صهیونیست‌ها از سوی 1+5 ماموریت داشت چرا که به نتیجه رسیدن مذاکرات به نفع رژیم صهیونیستی نیست و این موضع فرانسه هم به دلیل گرفتن امتیاز بیشتر از ایران است اما 1+5 باید بداند که ما هیچ وقت عزت خود را زیر پا نمی‌گذاریم تا به دل آنها خوش بیاید.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، آصفری درباره احتمال بازنگری در روابط ایران با فرانسه گفت: بازنگری در روابط با فرانسه فعلا زود است اما قابل بررسی است. ما امیدواریم که فرانسه به اشتباه خود پی ببرد و در مذاکرات آتی موضع خود را تصحیح کند لذا منتظر خواهیم ماند تا عملکرد این کشور در مذاکرات آینده را ببینیم./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet