حلول ماه ربیع الاول
1392/08/20 21:44:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سالک:

تغییر سطح غنی‌سازی تنها درصورت لغو همه تحریم‌ها امکان‌پذیر است

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد که ایران تنها باید در صورتی تعلیق بخشی از فعالیت‌های هسته‌ای را بپذیرد که کل تحریم‌ها لغو شوند.
تغییر سطح غنی‌سازی تنها درصورت لغو همه تحریم‌ها امکان‌پذیر است رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد که ایران تنها باید در صورتی تعلیق بخشی از فعالیت‌های هسته‌ای را بپذیرد که کل تحریم‌ها لغو شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/44054.jpg تغییر,سطح,غنی‌سازی,تنها,درصورت,لغو,همه,تحریم‌ها,امکان‌پذیر,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ حجت‌الاسلام احمد سالک رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به به مذاکرات اخیر ایران با 1+5 اظهار داشت: آنچه که برای ما در بحث مذاکرات مهم است، تبیین سیاست‌های مقام معظم رهبری در این راستا است؛ ایشان فرمودند که مذاکرات در مورد خاص بلااشکال است. اگر پیروز شدیم نعم‌المطلوب و اگر در مذاکرات پیروز نشدیم، ظرفیت فهم جامعه بالاتر خواهد رفت. لذا حرکت در راستای تبیین سیاست‌های مقام معظم رهبری از اصول مسلم کاری و حرکت تیم مذاکره کننده است.
وی ادامه داد: آقا فرمودند "من به اینها اعتمادی ندارم و آنها نیز ثابت کردند که قابل اعتماد نیستند" بنابراین با این دو پیش‌فرض هیئت مذاکره کننده ایران پای میز مذاکره رفته و برخلاف گذشته این بار وزیر امور خارجه آمریکا و غیره در مذاکرات شرکت کردند؛ اگر مذاکرات بخواهد یکجانبه‌نگری و یک‌طرفه باشد، این مذاکرات به نتیجه نخواهد رسید و مطلوب ملت ایران هم نیست چرا که آمریکایی‌ها در بن‌بست خطرناکی قرار گرفته‌اند.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: آمریکا و اسرائیل در موضع ضعف قرار دارند و برای برون‌رفت از این موضع تلاش می‌کنند که با گفتمان جمهوری اسلامی و حفظ به اصطلاح ابرقدرتی خود، از این بن‌بست نجات پیدا کنند چراکه آمریکا در عراق، سوریه، افغانستان و پاکستان در گل مانده است و بیشتر غرق می‌شود. لذا نجات خود را در این مسئله می‌بیند.
حجت‌الاسلام سالک ادامه داد: اینجا است که تیم مذاکره کننده کشور باید با قدرت، اشراف اطلاعات و شجاعت برخورد کند و نترسد و بداند که اگر اینها یک قدم عقب آمدند، آنها به هیچ وجه تحریم‌ها را برنخواهند داشت کما اینکه در حال مذاکره اوباما و سیاسیون آمریکا گفتند "ما به هیچ وجه تحریم‌ها را بر نمی‌داریم چرا که تازه تحریم‌ها اثر کرده است" و بعد هم اوباما حرف گذشته خود را تکرار کرد و گفت که "گزینه نظامی علیه جمهوری اسلامی را از روی میز برنداشته است".
وی تاکید کرد: این چه مذاکره‌ای است که ما فقط تعلیق هسته‌ای داشته باشیم و غنی‌سازی را متوقف کنیم، ولی آنها یک قدم برندارند؟
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: تعلیق بخشی از فعالیت‌های هسته‌ای را در صورتی باید بپذیریم که کل تحریم‌ها از بین برود. این بازی‌ها سیاسی است و انرژی هسته‌ای بهانه است؛ اینها دنبال طرح مسائل دیگری هستند و این را بهانه قرار داده‌اند، وگرنه منطق ما در بحث هسته‌ای منطقی قوی است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام سالک افزود: منطق ما در بحث هسته‌ای این است که توجه ملت ایران به انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز و برای مسائل پزشکی، کشاورزی و صنعت است. ما بر اساس مبانی فقه آل محمد (ص) نیازی به سلاح‌های کشتار جمعی از جمله اتم نداریم. دشمنان این مسئله را می‌دانند و اوباما در سازمان ملل فتوای مقام معظم رهبری را اعلام کرد و به ابرقدرتی اسلام اعتراف کردند. ولی با این حال حاضر نیستند که موضوع حل شود و این بهانه‌ای برای مسائل دیگر است. بنابراین آنها اجازه نخواهند داد که مذاکرات به پایان برسد و ما باید حواسمان را جمع کنیم./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet