حلول ماه ربیع الاول
1392/08/20 13:50:01
سرویس دیگر رسانه‌ها_
علیمردانی مطرح کرد

درخواست نمایندگان از رئیس‌جمهور برای فاینانس راه‌آهن تهران- شمال‌غرب

نماینده زنجان و طارم در مجلس از درخواست نمایندگان از رئیس‌جمهور برای استفاده از فاینانس چین به منظور دو خطه و برقی کردن راه‌‌آهن تهران به شمال‌غرب خبر داد.
درخواست نمایندگان از رئیس‌جمهور برای فاینانس راه‌آهن تهران- شمال‌غرب نماینده زنجان و طارم در مجلس از درخواست نمایندگان از رئیس‌جمهور برای استفاده از فاینانس چین به منظور دو خطه و برقی کردن راه‌‌آهن تهران به شمال‌غرب خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/43135.jpg درخواست,نمایندگان,از,رئیس‌جمهور,برای,فاینانس,راه‌آهن,تهران-,شمال‌غرب Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛محسن علیمردانی نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی به ارائه گزارشی از جلسه امروز مجمع نمایندگان استان زنجان با حسن روحانی رئیس‌جمهور پرداخت و اظهار داشت: در این جلسه مشکلات حوزه‌‌های انتخابیه استان مطرح و بررسی شد.

وی افزود: در این جلسه نمایندگان موضوع 2 خطه و برقی کردن راه‌‌آهن تهران به شمال‌غرب کشور را مطرح کردند و خواستار استفاده از فاینانس چین برای این موضوع شدند.
 
نماینده زنجان و طارم در مجلس در ادامه یادآور شد: رئیس‌جمهور نیز در این نشست مشترک مزایای گسترش خطوط ریلی را مورد اشاره قرار داد و کاهش مصرف انرژی و تصادفات را از مزایای توسعه خطوط ریلی عنوان کرد و گفت که کشورهای دنیا توجه ویژه‌ای به توسعه خطوط ریلی داشتند، چرا که این خطوط علاوه بر مزایای ذکر شده، در حمل بار و مسافر هم می‌تواند بسیار مؤثر باشد.
 
وی با بیان اینکه نمایندگان زنجان همچنین بر توسعه صنایع تکمیلی و فرآوری در کل کشور تأکید کردند، متذکر شد: رئیس‌جمهور همچنین در این نشست سخنان کوتاهی درباره تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان و مذاکرات ژنو مطرح کرد، آقای روحانی عزاداری مردم زنجان برای سالار شهیدان را تحسین کرد و این موضوع را از نقاط قوت زنجان برشمرد.
 
نماینده مردم زنجان تصریح کرد که رئیس‌جمهور در جلسه امروز خود با نمایندگان استان زنجان، ظرفیت‌های گردشگری استان زنجان را مورد اشاره قرار داد و گفت که گردشگری می‌تواند در اشتغال‌زایی مؤثر است.
 
علیمردانی خاطرنشان کرد: نمایندگان در این نشست تأکید کردند که زنجان مورد بی‌مهری قرار گرفته است و درآمد مردم این استان از میانگین کشوری کمتر است و نرخ بیکاری استان هم بالاست و بزرگترین معضل زنجان بیکاری است.
 
وی اضافه کرد: در این نشست، به طرح‌های نیمه‌تمام و پتروشیمی زنجان هم اشاره شد، یک طرح پتروشیمی که قرار بود ظرف 1000 روز یعنی سه ساله به اتمام برسد، هم‌اکنون 2000 روز گذشته و این طرح پتروشیمی تنها 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، از سال 85 این طرح کلنگ‌زنی شده که نمایندگان در این جلسه تأکید کردند باید هر چه سریع‌تر این طرح پتروشیمی به اتمام برسد.
 
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بر همین اساس تأکید کرد: در این جلسه، نمایندگان موضوع انتقال و جابجایی پادگان زنجان را مطرح کردند و خواستار اتمام پروژه‌های نیمه تمام استان شدند.
 
علیمردانی در بخش پایانی گفت‌وگوی خود با فارس یادآور شد: رئیس‌جمهور نیز در این نشست مسئله بیکاری و گردشگری را مطرح کرد و گفت که صنعت گردشگری می‌تواند برای کشور ارزآوری داشته باشد، صنایع دستی زنجان هم مورد اشاره قرار گرفت.
 
وی در پایان تصریح کرد: در این جلسه نمایندگان موضوع خشکسالی و سرمازدگی استان زنجان را مطرح کردند چرا که کشاورزان خسارات زیادی متحمل می‌شوند، همچنین استفاده از علم و فناوری‌های جدید در صنعت هم توسط نمایندگان مطرح شد./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet