هدر موبایل
1392/08/20 23:51:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بروجردی:

ایران تا این مرحله برنده مذاکرات بوده/زمینه برای توافق فراهم‌تر از گذشته است

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات اخیر ایران و ۱+۵ در ژنو که ادامه آن به ده روز آینده موکول شده گفت که ایران تا همین مرحله هم برنده مذاکرات بوده است.
ایران تا این مرحله برنده مذاکرات بوده/زمینه برای توافق فراهم‌تر از گذشته است رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات اخیر ایران و 1+5 در ژنو که ادامه آن به ده روز آینده موکول شده گفت که ایران تا همین مرحله هم برنده مذاکرات بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/43292.jpg ایران,تا,این,مرحله,برنده,مذاکرات,بوده/زمینه,برای,توافق,فراهم‌تر,از,گذشته,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ علاءالدین بروجردی اظهار کرد: موکول شدن مذاکرات به ده روز آینده برای ما تهدیدی نیست زیرا تا همین جا هم جمهوری اسلامی ایران موضع اقتدار خود را عملا نشان داده و ما برنده ماجراییم.
وی افزود: مذاکرات اخیر آنقدر اهمیت داشته که وزرای خارجه کشورهای عضو 1+5 بدون برنامه‌ریزی قبلی به ژنو سفر کردند با وجود اینکه این مذاکرات در سطح وزرا نبوده اما وزرای خارجه مترصد این بوده‌اند که اتفاق مهمی در این دوره ازمذاکرات خواهد افتاد.
نماینده مردم بروجرد در مجلس ادامه داد: متاسفانه با توجه به فشارپذیری برخی کشورها ازجمله فرانسه که ماموریت تخریبی را انجام دادند این دور از مذاکرات به مرحله نهایی نرسید اما به نظر می‌رسد که فضا به گونه‌ای است که زمینه برای نوعی توافق نسبت به گذشته فراهم‌تر است.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در جهت عدم توافق ایران و 1+5 اقدامات تخریبی خود را انجام داده، یادآور شد: البته اینکه مذاکرات به نتیجه برسد و از بن‌بست چندین ساله خارج شود برای آمریکا و 1+5 بسیار مهم است زیرا ظرف ده سال گذشته جمهوری اسلامی برنده بوده است.
بروجردی خاطر نشان کرد: غربی‌ها می‌خواستند ما غنی‌سازی نداشته‌ باشیم و اکنون نه تنها غنی‌سازی در ایران ادامه دارد بلکه سانتریفیوژ هم تولید کرده‌ایم. بنابراین آنها احساس می‌کنند که بردی در این ماجرا نداشته‌اند.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، وی در پایان با تاکید بر اهمیت حمایت قاطبه مردم و جریانات سیاسی از تیم مذاکره ‌کننده هسته‌یی و تاثیر آن بر نتیجه مذاکرات، گفت که اعضای تیم مذاکره کننده ایران باید همچون گذشته محکم در چارچوب تعیین شده توسط مقام معظم رهبری بر مواضع‌شان ایستادگی کنند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet