هدر اصلی
1387/11/19 15:11:00
سرویس فرهنگی
سی سال حکومت اسلامی (18)

سودانی: نظام فرهنگی اسلامی به یک باور فرهنگی در تمام دنیا تبدیل شده است

نماینده مردم اهواز گفت: با انقلاب اسلامی نظام فرهنگی برخاسته از تعالیم الهی و اسلامی را نه تنها برای کشورمان به ارمغان آورده‌ایم بلکه برای کل دنیا نیز به عنوان تبدیل به یک باور فرهنگی شده است.

"ناصر سودانی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت عزت بخش ملت ایران و استقلال جویی را از مهمترین دستاوردهای انقلاب عنوان کرد و گفت: از بعد سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و صنعتی و کشاورزی تا حد زیادی به خودکفایی رسیده ایم.

سودانی با بیان اینکه حرکت‌های بزرگی در کشور در سه دهه انقلاب در جهت رسیدن به مرز اقتدار ملی و قدرت اول منطقه صورت گرفته است گفت: به عنوان مثال در عرصه انرژی هسته‌ای در ردیف ده کشور برخوردار انرژی هسته‌ای می‌باشیم و در مسائل پزشکی مانند سلول‌های بنیادین و درمان قطع نخاع و واکسن سازی در ردیف کشورهای اول جهان هستیم.

وی در ادامه  افزود: همچنین در مسائل دیگر نیز از جمله صنایع بزرگ و مادر پتروشیمی، ساختن نیروگاه‌ها و پالایشگاه ها و بنادر، همچنین در صنعت خودرو سازی، ذوب آهن و فولاد و کشف معادن بسیار موفق بوده‌ایم.

نماینده اهواز خاطر نشان کرد: در زمان قبل از انقلاب در بسیاری از عرصه‌ها وارد کننده بودیم و در حال حاضر شاخص‌های توسعه را در ابعاد مختلف دارا هستیم.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر نه تنها وارد کننده نیستیم بلکه صادرات نیز داریم گفت: در مسائل فرهنگی نیز با پیروی از اعتقادات اصیل اسلامی پیشرفت‌های زیادی داشته‌ایم.

نماینده اهواز افزود: در حال حاضر ملت، دولت و نظام جمهوری اسلامی از نظام فرهنگی برخاسته از تعالیم الهی و اسلامی برخودار هستند و این مسئله را نه تنها برای کشورمان به عنوان ارمغان آورده‌ایم بلکه برای کل دنیا نیز به عنوان تبدیل به یک باور فرهنگی شده است.

سودانی در ادامه گفت: بازتاب انقلاب اسلامی را در منطقه خاورمیانه و کشورهای تحت ستم با خیزش‌هایی که صورت گرفته، روشن می‌بینیم .

وی در خصوص توسعه مراکز آموزش عالی نیز گفت: این بخش قابل قیاس با دوران قبل از انقلاب نیست و هم اکنون در هر بخش از کشورمان دانشگاه و مراکز عالی وجود دارد.

سودانی همچنین از توسعه راه آهن و فرودگاه  و جاده‌ها و جاده‌های ترانزیت سخن گفت و افزود: در زمان قبل از انقلاب توسعه چندانی در این زمینه‌ها وجود نداشته است.

نماینده اهواز تصریح کرد: کشورما و نظام جمهوری اسلامی اندک اندک در حوزه کشورهای پیشرفته قرار خواهد گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet