شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/11/19 15:41:00
سرویس اقتصادی
سی سال حکومت اسلامی (19)

قادری: از وابستگی مطلق به نفت به تنوع در فعالیت‌های اقتصادی و درآمدها رسیده‌ایم

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: اگر چه هنوز اقتصاد ما وابسته به نفت است اما تنوع فعالیت‌های اقتصادی و درآمدها در مقایسه با سال‌های قبل از انقلاب وسیع‌تر شده است.

"جعفر قادری" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص دستاوردهای انقلاب اسلامی افزود: در بخش صنعت، کشاورزی، خدمات فنی و مهندسی پاسخگوی نیازهای داخلی خود هستیم و حتی کالاهای قابل عرضه برای صادرات نیز داریم.

قادری با بیان اینکه در زمان قبل از انقلاب صادرات کالاهای کشاورزی و صنعت وجود نداشته است اظهار داشت: در زمان قبل از انقلاب وابستگی به نفت بسیار زیاد بود و 6میلیون بشکه در روز صادرات نفت داشته‌ایم اما در حال حاضر با وجود صادرات، 5/2 درصد تولید نفت داریم.

وی تاکید کرد: سهم درآمدهای نفتی نسبت به گذشته کم شده است و حجم تولید ناخالص ملی افزایش پیدا کرده است.

قادری یاد آور شد: در حال حاضر کشورمان در زمینه کمک به پیشرفت علم جزو کشورهای رده بالا قرار دارد و در منطقه نیز جزو دومین کشور تولید کننده می‌باشیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه با بیان اینکه کشورمان در زمینه محصولات کشاورزی، فنی مهندسی نیز توان مناسبی دارد گفت: در سطح جاده‌های ساخته شده، خطوط ریلی، فرودگاه‌ها نیز آمار قابل قبولی داریم.

وی توزیع عادلانه درآمدها و ضریب صادرات را از دیگر دستاوردهای انقلاب در حوزه عدالت اجتماعی، ذکر کرد و گفت: سرمایه گذاری‌های مناسبی نیز در رابطه با افزایش تولیدات صورت گرفته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet