خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/11/20 11:40:00
سرویس فرهنگی
انقلاب اسلامی، چشم‌انداز آینده (5)

عباسپور تهرانی فرد: برنامه‌ریزی‌ها برای دهه چهارم باید بر اساس خلا‌های موجود باشد

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در انتهای دهه چهارم،‌ تاکید کرد: تمام برنامه‌ریزی‌ها برای این دهه باید براساس خلا‌های موجود باشد.

"علی عباسپور تهرانی فرد" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، تصریح کرد: ما در بخش آموزش و پرورش مهمترین چالشمان خلا بخش پرورشی در سیستم آموزش و پرورش ما است زیرا نتوانسته‌ایم به معنای واقعی آموزش و پرورش را در کنار هم قرار دهیم.

وی افزود: ما بایستی در دهه چهارم انقلاب هر چه سریعتر مقوله پرورش را تقویت کنیم و یک تحول در نظام آموزش و پرورش صورت گیرد.

عباسپور ادامه داد: همچنین کیفیت آموزش باید ارتقاء پیدا کند ضمن اینکه ما باید دقت کنیم نسل آینده ما، تضمین بقاء انقلاب ما است و بهترین نحو سیستم آموزش و پرورش برای سرمایه گذاری در این موضوع است.

رئیس کمیسیون آموزش افزود: در سیستم آموزش عالی یکی از مهمترین خلا‌ها ارتباط دانشگاه و صنعت است که باید پیوند این را تقویت کرد تا بتوانیم دستاوردهای تحقیقاتی را در جامعه نفوذ دهیم.

وی مدیریت برای پژوهش را از دیگر نکات مهم برای دهه چهارم انقلاب برشمرد و گفت: ما باید تحقیقات را در کشور مدیریت کنیم، اولویت بندی صحیح انجام و براساس این ‌ندی‌ها تمام نیروها برای ارتقاء وضعیت کشور بسیج شوند.

نماینده تهران در خصوص برنامه‌های دهه چهارم انقلاب گفت: برنامه‌ریزی برای این دهه باید براساس خلا‌های موجود باشد زیرا ما در انتهای دهه چهارم تقریباً به پایان سند چشم انداز 20 ساله نزدیک می‌شویم.

وی خاطرنشان کرد: لذا ما تمام برنامه‌ریزی‌هایمان باید به نحوی باشد که جایگاه اول اقتصادی و علمی را در منطقه داشته باشیم حال آنکه اینکه این جایگاه به دست نمی‌آید مگر اینکه مدیریت صحیحی در آموزش و پرورش، آموزش عالی و سیستم علمی خود ایجاد نماییم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet