هدر اصلی
1387/11/20 15:35:00
سرویس اقتصادی
سی سال حکومت اسلامی (22)

رجایی: کشاورزی از کارنامه‌های بسیار درخشان جمهوری اسلامی دانست

رییس کمیسیون کشاورزی، آّ و منابع طبیعی بخش کشاورزی را از کارنامه‌های بسیار درخشان نظام جمهوری اسلامی دانست.

"عباس رجایی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص دستاوردهای انقلاب با بیان اینکه بخش کشاورزی گسترش فراوانی پیدا کرده است گفت: در سالهای پس از پیروزی انقلاب تغییر نگاه فراوانی به بخش کشاورزی صورت گرفته است.

رجایی اظهار داشت: کشاورزی وابسته و نابودی روستا‌ها یکی از مسائل اسف بار رژیم گذشته بود و اکثر نیازمندی‌های بخش کشاورزی از خارج کشور وارد می‌شد اما پس از انقلاب پرداختن به روستا به عنوان قطب کشاورزی بسیار جدی شد.

وی تصریح کرد: در همین زمینه نیز امام (ره) فرمان جهاد سازندگی را اعلام کردند و فرمودند برای سازندگی روستاها در بخش کشاورزی مردم شرکت نمایند.

وی از دیگر نکات مهم دستاورد انقلاب در بخش کشاورزی را عبور کشور از بحران اقتصادی به وسیله محور توسعه قرار دادن این بخش دانست و گفت: در این راستا طرح های راهبردی طراحی شد و محصولات اساسی به عنوان استراتژی‌های نظام جمهوری اسلامی مطرح شد.

وی تاکید کرد: نتیجه این حرکت این بود که کشورمان که تقریباً وارد کننده تمام کلاهای اساسی در دنیا بود امروز نه تنها از این موضع کنار رفته‌ایم بلکه در بعضی از زمینه ها نیز صادر کننده می‌باشیم.

وی در ادامه گفت: به عنوان مثال در سالهای اولیه پس از پیروزی انقلاب گوشت های منجمد وارداتی، شیرخشک و مواد لبنی، پنیر دانمارکی، کره هلندی، تخم مرغ اسرائیلی و مرغ فرانسوی و بسیاری از مرکبات از جمله سیب لبنانی وارد می‌شد اما امروز به شکرانه انقلاب در همه زمینه ها محصولاتی از قبیل گندم، برنج، پروتین و برخی از محصولات دیگر نیز نه تنها به خود کفایی رسیده ایم بلکه آمادگی صادرات نیز داریم.

رئیس کمیسیون کشاورزی گفت: امروز به دنبال آن هستیم که کشاورزی ما از حالت معیشتی به صنعتی بهره ور تبدیل شود و تمامی این مسائل از برکاتی است که در حوزه بخش کشاورزی پس از انقلاب وجود دارد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: قبل از انقلاب تنها دو یا سه سد بزرگ در کشور وجود داشت اما امروز بیش از 400 سد برای جمع آوری آبها در کشورمان به دست نیروهای متخصص ایرانی ساخته شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet