عید سعید فطر
1387/11/20 15:21:00
سرویس کمیسیون ها
انقلاب اسلامی، چشم‌انداز آینده (8)

پزشکیان: برای تحقق عدالت، باید امید به زندگی و فرصت رشد در همه کشور یکسان باشد

پزشکیان تصریح کرد: اگر ما می خواهیم عدالت را در کشور برقرار کنیم باید امید به زندگی، فرصت رشد و بالندگی و پویایی برای همه افراد در همه جای کشور یکسان باشد.

نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در گفتگو با خبرنگار خانه ملت خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین اتفاقات دنیا در قرن گذشته، وقوع انقلاب اسلامی و در هم شکستن غرور استمارگر بزرگ، آمریکا بود.

وی افزود: بعد از این انقلاب نگرش کشورهای منطقه در خصوص برخورد با استعمار و تجاوز تغییر کرد و مقاومت مردم عراق، فلسطین، لبنان و بسیاری از کشورهای دیگر از برکت انقلاب اسلامی ایران و رهبری راهیانه حضرت امام(ره) است.

پزشکیان همچنین اقدام نخست وزیر ترکیه در برابر رئیس جمهور رژیم صهیونیستی را نشأت گرفته از انقلاب اسلامی دانست.

نماینده تبریز با اشاره به خسارات ناشی از جنگ تحمیلی خاطر نشان کرد: از دست دادن نیروهای صادق، آگاه و از خود گذشته بسیار مهمتر از صدمات مالی بود که این جنگ به ما تحمیل کرد.

وی با بیان اینکه شهدای دفاع مقدس انسانهای عادی نبودند، گفت: آنها کسانی نبودند که به سادگی به پول و پست و قدرت وابسته شوند بلکه انسان های توانمند، از خود گذشته و ایثارگری بودند که جنگ آنها را از ما گرفت.

پزشکیان یاد آور شد: پس از جنگ، تلاش های بسیاری برای بازسازی و سازندگی صورت گرفت ولی کمبود نیروی انسانی معتقد بود که ما در رسیدن به اهداف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی با چالشهایی مواجه کرد.

نماینده تبریز از بیکاری، حاشیه نشینی و فقر به عنوان معضلات حال حاضر کشورمان یاد کرد و اظهار داشت: آزادی و عدالت دو آرمان بزرگ انقلاب بود ولی امروز وقتی ما تهران و شهرستان ها را با هم مقایسه می کنیم، رفتار موجود در ساختار سیاسی کشور بی عدالتی را نشان می دهد.

وی گفت: مشاهده می کنیم هر نماینده یا مسئولی حتی پس از خارج شدن از مسئولیت خود نمی خواهد از تهران به شهرستان خود باز گردد چون امکانات تهران با مراکز استان ها قابل مقایسه نیست.

پزشکیان تصریح کرد: اگر ما می خواهیم عدالت را در کشور برقرار کنیم باید امید به زندگی، فرصت رشد و بالندگی و پویایی برای همه افراد در همه جای کشور یکسان باشد نه اینکه امید به زندگی یک فرد در منطقه ای 50 سال باشد و دیگری در جای دیگر 85 سال.

وی ادامه داد: این چالشی است که ما با آن مواجهیم و باید در عمل برای رفع این بی عدالتی‌ها چه از بعد تخصیص منابع و چه از نظر نیروهای انسانی اقدامات عملی صورت دهیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet