هدر موبایل
1387/11/20 16:43:00
سرویس سیاسی
سی سال حکومت اسلامی (24)

بنایی: قطع وابستگی؛ مهمترین دستاورد انقلاب

علی بنایی نماینده قم قطع وابستگی از قدرتهای بزرگ را مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی برشمرد.

وی که در گفتگو با خبرنگار خانه ملت سخن می گفت افزود: استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، نه شرقی و نه غربی جمهوری اسلامی شعارهای اصلی بود که امام از طریق آنها مردم را گردهم آورد.

نماینده قم خاطر نشان کرد: استقلال در ابعاد سیاسی، فرهنگی و اقتصادی از همان ابتدا مد نظر انقلابیون بود و ما امروز شاهد هستیم که پس از سی سال نه تنها ما در تصمیم سازی های سیاسی مستقل هستیم بلکه در سایر حوزه ها مانند اقتصادی و فرهنگی هم به استقلال رسیده‌ایم.

وی افزود: تحریم ها و فشارهای که طی این سالها از سوی بیگانگان و دشمنان بر نظام ما وارد شد نه تنها خللی بر استقلال نظام وارد نکرد بلکه ما هر روز شاهد مستحکم‌تر شدن انسجام ملی و حفظ هویت ایرانی اسلامی در برابر دیگران بودیم.

بنایی با بیان اینکه انقلاب اسلامی امروز پس از سی سال بحران‌های مختلف را پشت سر گذاشته است اظهار داشت: با این وصف انقلاب اسلامی از این پتانسیل برخوردار است تا به عنوان الگو سر مشق کشورهای استقلال طلب و آزادی خواه باشد.

وی افزود: در چنین شرایطی وظیفه مسئولین هم حساس، دقیق و دشوار است به نحوی که باید از تمام تلاش خود برای اینکه انقلاب را به عنوان یک جریان بالنده و صاحب فکر به جهانیان معرفی کنند بهره بگیرند.

بنایی خاطر نشان کرد: در این راستا باید با شناسایی نارسایی‌ها و نقاط ضعف بعد نرم افزاری حرکت انقلاب اسلامی را تقویت کنیم به نحوی که بتوانیم شعارهای صدر انقلاب را تحقق کامل ببخشیم.

وی تاکید کرد: وظیفه مردم و مسئولین این است که عزم ملی را برای رسیدن ایران به اهداف مد نظر در سند چشم انداز و برنامه های چهارم و پنجم توسعه را تشدید کنند به نحوی که ایران همواره جایگاه خود را به عنوان سرمشق و الگو برای کشورهای منطقه و جهانیان حفظ کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet