هدر اصلی
1387/11/20 17:18:00
سرویس سیاسی
انقلاب اسلامی،‌چشم‌انداز آینده (11)

فلاحت‌پیشه: برنامه‌ریزی‌ها برای دهه چهارم باید به تحقق چشم انداز منتهی شود

"حشمت الله فلاحت پیشه" تصریح کرد: باید برای اداره کشور در دهه چهارم انقلاب به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که منتهی به تحقق اهداف چشم انداز ۲۰ ساله شود.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، خاطر نشان کرد: تمرکز ما در طول سه دهه اول انقلاب بیشتر روی مسائل سیاسی، امنیتی، دفاعی بود که در این زمینه ها رشد خوبی داشتیم.

وی یاد آور شد: حرکتی که در دهه سوم آغاز شد و باید در دهه چهارم ادامه پیدا کند، تکمیل زیر‌ساخت‌های توسعه در کشور است؛ یعنی توسعه علمی به عنوان زیر ساخت‌های نرم افزاری و اقداماتی همانند تقویت زیر ساخت‌های ترانزیتی و عمرانی به عنوان زیر ساخت های سخت افزاری باید در دستور کار ما قرار بگیرد.

فلاحت پیشه خاطر نشان کرد: ما باید برای اداره کشور در دهه چهارم  به گونه ای برنامه ریزی کنیم که منتهی به تحقق اهداف چشم انداز 20 ساله شود.

نماینده اسلام آباد غرب با تاکید بر ضرورت توجه به مشکلات اقتصادی مردم، یاد آور شد: در حال حاضر ضعف در زمینه های اقتصادی، موضوعی قابل انکار نیست و ما توسعه اقتصادی پایداری نداریم لذا برنامه ریزی در جهت ایجاد امنیت ذهنی برای مردم باید به صورت جدی پیگیری شود.

وی ادامه داد: گام دوم، رسیدن به حداقل شاخص‌های رفاهی است چون جامعه امروز ما از شاخص‌های رفاهی در حد متوسط دنیا هم  برخوردار نیست، بعضی افراد جامعه ما حتی برای پوشش هزینه‌های بهداشت و درمان خودشان هم با مشکل مواجهند و برخی دیگر امنیت روحی و فکری بعد از بازنشستگی ندارند و بسیاری از ناهنجاری‌های خانواده ها متاثر از مسائل اقتصادی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet