شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/11/22 12:03:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیداربا رئیس حوزه علمیه اصفهان:

همکاری قوا زمینه را برای ایجاد رونق اقتصادی فراهم می‌کند

علی لاریجانی در دیدار با رئیس حوزه علمیه اصفهان گفت: امروز از نظر توسعه همگون به جایگاه خوبی رسیده‌ایم و همکاری قوا زمینه را برای تصمیمات بهتر مسئولان جهت ایجاد رونق اقتصادی و فعالیت‌های فرهنگی فراهم می‌کند.
علی لاریجانی در دیدار با رئیس حوزه علمیه اصفهان گفت: امروز از نظر توسعه همگون به جایگاه خوبی رسیده‌ایم و همکاری قوا زمینه را برای تصمیمات بهتر مسئولان جهت ایجاد رونق اقتصادی و فعالیت‌های فرهنگی فراهم می‌کند.

به گزارش خبر نگار خانه ملت،رئیس مجلس تصریح کرد:‌ همت مجلس در این دوره آن است که در دهه چهارم انقلاب توسعه کشور متناسب با سند چشم‌انداز 20 ساله و سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی ابلاغیه‌های رهبر معظم انقلاب را پیگیری کند و این مسئولیت را وظیفه مهم تاریخی خود می‌دانیم.   وی اظهار داشت:‌ حرکت انقلاب اسلامی امروز به جایی رسیده که از نظر توسعه همگون و مسائل اقتصادی به جایگاه خوبی رسیده‌ایم و موقعیت ما را تثبیت کرده است و همکاری قوا زمینه را برای تصمیمات بهتر مسئولان جهت ایجاد رونق اقتصادی و فعالیت‌های سالم فرهنگی فراهم می‌کند.  لاریجانی در این دیدار اصفهان را مهد فکر و اندیشه در زمینه‌های اسلامی، انقلابی خواند و حضور آیت‌الله مظاهری در راس حوزه‌های علمیه این استان را کانونی برای این منطقه دانست و تاکید کرد: وجود ایشان این امیدواری را ایجاد کرده که اصفهان در صحنه اندیشه اسلامی پررنگ ‌تر از گذشته ظاهر شود.   به گزارش می افزاید: آیت‌ا... حسین مظاهری هم در دیدار با رئیس مجلس گفت: مجلس از تقدس خاصی برخوردار است و حضرت امام (ره) بارها فرمودند که مجلس در راس امور است.  وی افزود: مجلس باید تقدس خود را حفظ کند و در عین قاطعیت عمل کند و طوری رفتار نشود که استقلال مجلس و قداست آن ضربه بخورد چرا که این مسئله در شان چنین نهادی نیست.  آیت‌الله مظاهری خاطر نشان کرد: برخی حرفها که در مجلس مطرح می‌شود به قداست آن لطمه می‌زند و این در حالی است که غیبت، تهمت و توهین به شخصیت‌ها و ناسزاگفتن‌ها از نظر رهبر انقلاب و همه مراجع عظام حرام است و نباید در مجلس رفتارهای قداست ‌شکن و حرفهای نادرست مطرح شود و باید جلوی ابتذال‌هایی که برخی اوقات به وجود می‌‌آید گرفته شود.  وی همچنین خاطرنشان کرد: تقدس و تنزه مجلس اقتضا می‌کند این نهاد از جناحی بازی و جناح‌بندی دور باشد تا به شان و جایگاه آن که متعلق به همه ملت‌ها است و در راس امور قرار دارد خیانت نشود .  رئیس حوزه علمیه اصفهان سپس با اشاره به برخی مسائل در خصوص بودجه و درآمدهای نفتی کشور لظهار داشت: باید مواظب بود تا مسائلی مطرح نشود که جایگاه مجلس ضربه بخورد.   وی خطاب به  رئیس مجلس گفت: مجلس درجریان تصویب لایحه بودجه  سال‌ آینده به گونه ای عمل کند که بحث کسری بودجه به وجود نیاید تا دردسری برای مجلس ایجاد نشود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet