خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/11/22 13:02:00
سرویس سیاسی
رئیس مجلس در جمع شرکت کنندگان در راهپیمایی 22 بهمن در اصفهان:

انقلاب اسلامی ریشه‌های استکبار جهانی را هدف قرار داد

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد :این تقدیر و سنت الهی است که اگر بخواهد تغییری در شرایط امت و کشوری ایجاد کند، این کار بدست تک تک آحاد ملت انجام می‌گیرد.

به گزارش خبر نگار خانه ملت وی که در مراسم بزرگداشت سی امین سال پیروزی در جمع راهپیمایان اصفهانی سخن می گفت افزود: مردم ایران در 22 بهمن 57 تغییر در حرکت خود را آغاز کردند،خداوند به این حرکت برکت داد و شرایط ملتی که در سختی قرار داشتند با انفجار نور به یکباره دگرگون شد.

 رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:‌ امام خمینی (ره)‌ به ما آموخت که از انقلاب اسلامی برای بازگشت به خویش و غنی کردن هویت اسلامی بهره بگیریم اسلامی تا گرفتار حرکات احساسی و زودگذر نشویم.

لاریجانی افزود:‌ پیشوای بزرگ مسلمانان دنیا این نکته را نیر به ما آموخت که خود را باور کنیم و در مسیر استقلال و فرهنگی و اقتصادی بر مبنای اندیشه جامعه اسلامی رقم زنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه خطاب به راهپیمایان گفت: اصفهان کانون درخشنده برای حوزه اندیشه اسلامی بوده است و مردم این شهر حرکت‌های نوین و ابتکاری را پایه‌گذاری کرده و در زمینه‌های مختلف پیشگام بوده اند، در انقلاب اسلامی نیز حرکت‌های مهمی را پیشگام ملت بزرگ ایران رقم زدند.

لاریجانی افزود: اصفهان در زمینه علم و اندیشه و انقلاب اسلامی و دفاع از کشور می‌درخشد و مردم عزیز این شهر نهضت اسلامی را همپای دیگر هموطنان به ثمر رساندند.رئیس مجلس تصریح کرد:انقلاب شکوهمند اسلامی، 30 سال با بالندگی طی مسیر کرد و حرکت بیدارگرانه را در دنیا ایجاد کرد.

وی ادامه داد:‌‌ آمریکا و غرب با کودتای 28 مرداد بار دیگر بر کشور ایران تسلط یافته است و کشور ما را عقب نگه داشتند و این سرزمین را پایگاه خود و متحد اسرائیل قرار دادند اما انقلاب اسلامی با تغییر شرایط بعنوان کانون مبارزه با اسرائیل قرار گرفت و ریشه‌های استکبار جهانی را در منطقه زد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با توجه به شرایط نامناسب علمی و فرهنگی و اقتصادی ایران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی هرچند آمریکایی‌ها توصیه‌های گوناگونی انجام دادند،حرکات تجزیه‌طلبانه را در کشور ما پیگیری کردند،جنگ تحمیلی به راه انداختند،همه غرب پشت سر صدام قرار گرفت و کشورهای منطقه را از ایران اسلامی ترساندند اما کشور ما با عنایت خدا مسیر پیشرفت را پیمود.

رئیس مجلس شورای اسلامی به موضوع بحران اقتصادی و فرهنگی در غرب اشاره کرد و گفت: امروز اکثر صاحب‌نظران دنیا معتقدند تئوری سرمایه‌داری همچون تئوری مارکسیست و کمونیست دچار مشکل شده و بحران مالی شدید غرب آنها را به این نتیجه رساند که نمی‌توان اداره کشور را به عقل نامرئی بازار سپرد وبایدتنظیم‌کنندگی دولت را لحاظ کرد.

لاریجانی افزود: از عوامل جهش انقلاب اسلامی توجه خاص به علم و دانش و فن‌آوری مخصوصا فن‌آوری‌های نوین بود و درحالی که پیش از انقلاب صنایع مونتاژ را از غرب وارد کشور می‌کردند، اما امروز مرزهای دانش در نوردیده شده و در فناوری هسته‌ای و هوافضا و بسیاری از فنون دیگر به استقلال رسیده‌ایم.

وی ادامه داد:‌ این حرکت بالنده از اوایل انقلاب با رهبری داهیانه امام خمینی(ره) و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای آغاز شد و مسیر دانش‌های بنیادین در همه دولت‌ها پیگیری شد که این را باید ثمره حضور ولی فقیه در قانون اساسی دانست. رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:‌ امکان دارد امروز غرب نسبت به برخی از فعالیت‌های ما همچون فعالیت‌های هسته‌ای بهانه‌جوئی کند اما اگر مسئله هسته‌ای موضوع مهمی نبود آنها اینقدر حساس نبودند.

لاریجانی افزود: علت حمله غرب به ایران اسلامی این است که تصور نمی‌کردند که ملت آزاده ایران و دیگر ملت‌های آزادی‌خواه جز صنایع دم دستی به صنایع پیشرفته و علوم فناوری‌های مدرن دست یابند و جایگاه خود را تغییر دهند و به همین دلیل است که نگران شده‌اند و به طرق مختلف بهانه‌جویی می‌کنند و استدلال‌های بی‌پایه و اساس می‌آورند.

رئیس مجلس در ادامه به کنفرانس امنیتی مونیخ اشاره کرد و با اشاره به بحث درباره چالش‌های بزرگ در شرایط فعلی در کنفرانس مذکور گفت: کسانی که در این کنفرانس شرکت کردند درباره مسائل کوچک صحبت کردند اما هیچ سخنی درباره غزه مطرح نشد و گوئی اصلا در این منطقه حادثه‌ای رخ نداده است و حتی هنگامی که من در این باره صحبت کردم آنها ناراحت شدند.

لاریجانی افزود: آنها درباره موضوع بالکان و افغانستان صحبت کردند، اما در برابر فجایع اسرائیلی‌ها نسبت به مردم شجاع و شریف غزه سکوت کردند. اما بی‌تردید با در پیش گرفتن سیاست سکوت راه به جایی نخواهند برد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکیدکرد:‌ ایستادگی و مقاومت ملت و رهبری‌های داهیانه امام خمینی (ره) و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و مجاهدت دولت‌ها خصوصا دولت نهم در راه دستیابی به دانش‌های بنیادین باعث شد این دانش‌ در سطح جدیدی ظهور و بروز یابد و جایگاه کشور را ارتقاء دهد.

لاریجانی افزود: غربی‌ها نمی‌خواستند امت اسلامی جایگاه بالایی داشته باشد و از این رو خواستار وابستگی مسلمانان به آنها بودند اما ملت بزرگ ایران پرده وابستگی را درید وبه عزت و سر بلندی دست یافت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet