خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/11/21 23:44:00
سرویس سیاسی
در دیدار رئیس مجلس با نخست وزیر اسپانیا انجام شد

بررسی آخرین تحولات بین المللی و منطقه‌ای

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سفر خود به اسپانیا بعداز ظهر امروز به وقت محلی با حضور در کاخ "مونکلوآ" با نخست وزیر اسپانیا دیدار کرد.

 

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، رئیس مجلس که به دعوت رسمی بونو رئیس کنگره نمایندگان اسپانیا به این کشورسفرکرده است به اتفاق تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با زاپاترو رئیس دولت سوسیالیت اسپانیا دیدار و در زمینه های دوجانبه ،تحولات منطقه ای و بین المللی به گفت و گو پرداختند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به سیاستهای اصولی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت:روابط بین ایران و اسپانیا  از یک سابقه تاریخی برخوردار است و ایران به عنوان یک قدرت منطقه ای که دارای ذخائر انرژی است بر ضرورت استفاده از پتانسیل های دو کشور در رابطه با بهره برداری از منابع انرژی پایدار تاکید کرد.

وی در مورد مسائل فلسطین هم گفت: این وحدت اولا با فراهم شدن زمینه آرامش منوط به باز شدن کلیه گذرگاهها و دوم مورد توجه قراردادن همه بخش های فلسطین و مستثنی نشدن هیچ بخشی از آن است.زاپاترو در این جلسه ضمن آمادگی کامل دولت اسپانیا را برای همکاریهای سازنده در همه زمینه هابا جمهوری اسلامی ایران از جمله احقاق حق مردم فلسطین و ایجاد ثبات در افغانستان ،عراق و مبارزه موثر با تروریسم اعلام نمود.

در ادامه زاپاترو اعلام آمادگی کرد که به عنوان پلی جهت اعتماد سازی در ارتباط روابط بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا از همه ظرفیت های خود استفاده کند.وی در ادامه با بیان اینکه: ما از هر موضعی که موجب دیالوگ سازنده شود استقبال می کنیم  گفت:همه باید برای وحدت فلسطین تلاش کنند ،‌ایران در ایجاد صلح و آرامش در منطقه نقش به سزائی دارد.

در این دیدار که در محیطی گرم و دوستانه حضور داشتند رئیس مجلس شورای اسلامی از نخست وزیر اسپانیا برای سفر به ایران دعوت کرد.

در این دیدار "حمیدرضا حاجی‌بابایی" عضو هیات رئیسه مجلس، "حمیدرضا کاتوزیان" رئیس کمیسیون انرژی مجلس، "طیبه صفایی" نماینده تهران سفیر جمهوری اسلامی ایران، وزیر خارجه اسپانیا و دبیر کل سیاست خارجی ،نخست وزیر و اعضای هیات عالی رتبه ایرانی نیز در این دیدار حضور داشتند. 

این گزارش می افزاید:رئیس مجلس بعد از ظهر امروز در هتل ریتز با رئیس حزب مردمی اسپانیا ملاقات و در ادامه در نشست خبری با رسانه‌های گروهی شرکت می‌کند و ساعت 19 به وقت اسپانیا، مادرید را به مقصد تهران ترک خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet