هدر موبایل
1387/11/23 11:06:00
سرویس بین الملل
سفیر ایران در مادرید تاکید کرد:

استقبال گسترده مقامات اسپانیایی از دیدگاه‌‌های لاریجانی

سفیر ایران در مادرید گفت: دیدگاه‌ رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با مقامات اسپانیایی دیدگاه نظام بود و اصول سیاست خارجی ما را تشریح می‌کرد.

"سید داوود صالحی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در مادرید در حاشیه سفر "علی لاریجانی" به اسپانیا در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، درخصوص اهداف و نتایج این سفرها گفت: سفرهای مقامات و مسئولین  ایران به دیگر کشورها موجب تحکیم روابط و مناسبات طرفین می‌شود.

وی در ادامه اظهار داشت: لذا حضور دکتر "علی لاریجانی" در اسپانیا فرصت مغتنمی است که سیاست‌ها و نقطه نظرات جمهوری اسلامی ایران در رابطه با مسائل بین المللی و منطقه‌ای و دوجانبه با مقامات این کشور بعنوان یک کشور مهم اروپایی مورد بحث و گفتگو قرار گیرد.

صالحی با اشاره به ملاقات‌ها و مذاکرات رئیس مجلس شورای اسلامی با رئیس کنگره نمایندگان، وزیر امور خارجه و نخست وزیر دولت سوسیالیست اسپانیا خاطر نشان کرد: در تمامی این ملاقات‌‌ها، سخنان و دیدگاه‌های آقای لاریجانی با استقبال گسترده مقامات اسپانیایی مواجه شد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا تصریح کرد: دیدگاه رییس مجلس شورای اسلامی دیدگاه نظام بود و اصول سیاست خارجی ما را تشریح می‌کرد.

صالحی همچنین گفت: در دیدارهای رییس مجلس در اسپانیا، مسائل مربوط  به سازمان ملل، غزه‌، وحدت فلسطین‌، تلاش جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد ثبات در منطقه بویژه در افغانستان و عراق، تجربیات گذشته و نیز رویکرد جدید دولت آمریکا، با طرف اروپایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet