هدر اصلی
1387/11/22 10:02:00
سرویس بین الملل
رئیس مجلس در فرودگاه مهرآباد:

مشکلات امنیتی جهان با شیوه‌های گذشته حل نخواهد شد

رئیس مجلس شورای اسلامی پس از بازگشت از سفر ۴ روزه خود به آلمان و اسپانیا صبح امروز در فرودگاه مهرآباد نتایج سفر خود را در یک نشست خبری تشریح کرد.

به گزارش خبر نگار خانه ملت علی لاریجانی اظهار داشت: موضوع چالشهای امنیتی و راهکار مقابله با آن یکی از موضوعات مورد بحث در اجلاس مونیخ بود و بحثی که ما در انجا مطرح کردیم این بود که با بکار گیری شیوه های قدیمی نباید به کاهش چالش در عرصه بین المللی امید وار بود.وی با تاکید بر اینکه باید رویکرد منطقی و سالم نسبت به حل بحرانها بوجود آید افزود: در صورتی می توان واقع را به گونه دیگری رقم زد که مسائل با واقع بینی بررسی شوند.

لاریجانی سپس به ملاقاتهای خود با مقامات کشور های مختلف در حاشیه اجلاس مونیخ اشاره کرد و افزود: اظهارات برخی رهبران اروپایی و امریکایی نشان دهنده این واقعیت بود که ما نمی توانیم چالشهای دنیا را به صورت تک بعدی و بوسیله یک کشور حل کنیم و این نکته ای است که دو سه سال پیش مشاهده نمی شد.

رئیس مجلس تصریح کرد: فضای که پس از فرو ریختن تئوری یکجانبه گرایی بوجود آمد یک دستاورد برای نظام بین المللی است.

وی افزود:  در این کنفرانس علاوه بر حضور اعضای اصلی ناتو،‌مقامات و مسئولین برخی کشورها نیز حضور داشتند.

 لاریجانی با بیان اینکه موضوع خلع سلاح یکی از محورهای کنفرانس امنیتی مونیخ بود،‌ گفت:‌ در این کنفرانس، بحران مالی جهان ،بحران‌های کوچک مثل قفقاز، بالکان ومسائل افغانستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و رهبران و مقامات کشورهای مختلف دیدگاه‌های خود را در مورد این چالش‌ها  مطرح کردند.

رئیس مجلس در ادامه به سفر دو روزه خود به اسپانیا اشاره کرد و گفت: در اسپانیا با نخست‌وزیر، رئیس کنگره نمایندگان و وزیر خارجه اسپانیا دیدار و گفتگو داشتیم که در این ملاقات‌ها در خصوص گسترش روابط سیاسی، سرمایه‌گذاری و بعضی چالش‌های منطقه بررسی شد. 

این گزارش می افزاید:علی لاریجانی روزجمعه به منظور شرکت در چهل و پنجمین کنفرانس امنیتی مونیخ عازم آلمان شد و سپس صبح روز یکشنبه با دعوت رسمی مقامات اسپانیایی وارد مادرید پایتخت اسپانیا شد.

حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس گروه دوستی و پارلمانی ایران و آلمان و همچنین حمیدرضا کاتوزیان رئیس کمیسیون انرژی مجلس و برخی دیگر از نمایندگان، لاریجانی را در این سفر همراهی کردند.

لاریجانی دیشب مادرید را به مقصد تهران ترک کرد که ساعتی پیش وارد فرودگاه تهران شد و پس از توقفی کوتاه در فرودگاه مهرآباد، عازم اصفهان شد تا در مراسم 22 بهمن اصفهان سخنرانی کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet