هدر اصلی
1387/11/24 11:24:00
سرویس سیاسی
رئیس مجلس:

دهه چهارم، دهه صیانت از دستاوردهای انقلاب است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برای دهه چهارم باید دانش‌ها و فنون جدید سرمایه‌گذاری کرد و علم‌آموزی را مساله اول قرار داد، چرا که دهه چهارم، دهه صیانت از دستاوردهای انقلاب است.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، "علی لاریجانی" که به قم سفر کرده است، ساعتی پیش و پس از افتتاح پروژه گازرسانی بخش جعفریه قم، در یادواره شهدای این بخش اظهار داشت: استقلال ما روی شهدت‌طلبی استوار است و این عزت‌مندی حتما باید ادامه پیدا کند و جوانان ما روحیه جهادی و شهادت‌طلبی داشته باشند و در خود تقویت کنند.

وی افزود: اگر شهدا مجاهدت نمی‌کردند ما نیز به وضعیت سلاطینی که در هر جنگ قسمتی از خاک کشورمان را به بیگانگان واگذار کردند، دچار می‌شدیم.

لاریجانی خاطرنشان کرد: ولی هویت ایران اسلامی و عرقی که در ایران اسلامی بود کشورمان را تبدیل به مهد دلیران کرد.

رییس مجلس ادامه داد: بزرگی انقلاب در طی‌کردن راه شهداست. شهدا چراغ راه انقلاب و باعث عزت و سربلندی انقلاب هستند و کسانی که می‌خواهند در راه انقلاب گام بردارند باید راه صراطی را بپیمایند که امام (ره) و شهدا مشخص کرده‌اند.

لاریجانی با اشاره به وضعیت ایران قبل از انقلاب گفت: قبل از انقلاب ما پایگاه آمریکا در منطقه و در میانکشورهای مسلمان تنها کشوری بودیم که دارای روابط با اسراییل ومتحد اسراییل بودیم.

وی افزود: در آن زمان همواره در جهت زدودن فرهنگ دینی از جامعه وتخریب روحانیت  تلاش می‌شد؛ اما پس از انقلاب با راهبری‌های حضرت امام خمینی (ره) و رهبر فرزانه انقلاب این وضعیت تغییرکرد و ما به کشوری ضدآمریکا و استکبارستیز تبدیل شدیم و به استقلال رسیدیم.

رییس مجلس خاطرنشان کرد: اگر ما امروز شاهد مبارزه با استکبار و ظلم در جهان هستیم، الگو و الهام‌بخش همه آنها ایران است.

لاریجانی خطاب به جوانان گفت: صیانت و حفظ جایگاه و دستاوردهای انقلاب ساده‌تر از به دست آوردن آن نیست.

وی ادامه داد: جوانان باید وصیت‌نامه‌ امام راحل را مطالعه کنند تا بدانند راه آینده چیست و آن را بشناسند و بدانند که مرجعیت و روحانیت چه تلاش عظیمی کرد تا ایران به جایگاه امروز برسد و در دهه چهارم انقلاب باید تمام همت ما صرف حفظ دستاوردها و تلاش‌ برای رسیدن به موفقیت‌های دیگر باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود لاریجانی با بیان اینکه فقر موجب سستی اراده می‌شود، گفت: کشوری می‌تواند در مقابل دیگران ایستادگی کند که آباد باشد؛ در این امر باید به مناطق محروم و روستایی کشور توجهی شایان شود.

نماینده مردم قم افزود: باید اقتصاد روستا فعال باشد تا منابع و سرمایه‌هایی که در روستاهاست به هدر نرود و اگر اقتصاد روستا موفق و فعال نباشد، باعث مهاجرت‌ها و زندگی عسرت‌بار روستاییان خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد کشور باید در دست مردم باشد گفت: اقتصادهای دولتی موفق نیستند و اقتصاد باید در دست مردم باشد تا آنها تلاش و در آن شرکت کنند و دولت فقط باید زمینه لازم را فراهم کند.

لاریجانی افزود: مهمترین حوزه علمیه شیعه در قم واقع است و باید کمک شود تا حوزه و مراکز پژوهشی آن فعال شود.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: قم باید قطب صنعتی شود تا رو به آبادانی رود و قم اگر بخواهد زنده و فعال باشد، باید بخش اقتصادی آن فعال شود.

لاریجانی گفت: امروزه ایران در سطح خوبی در منطقه واقع است و در مجامع و بسیاری از مجالس می‌تواند تفکر و صحبت خود را بدون هیچگونه هراسی ارائه دهد.

وی با بیان اینکه ما به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم گفت: همان کشورهایی که دارای سلاح هسته‌‌ای هستند، این ایراد را به ایران می‌گیرند اما مشکل آنها این است که آنها نمی‌توانند پیشرفت یک کشور اسلامی را ببینند و می‌خواهند کشورهای اسلامی در سطح دوم و سوم جهان باشند.

لاریجانی افزود: دانشمندان و نخبگان ما تلاش زیادی کردند تا ماهواره امید را به فضا فرستادند و این امر با مجاهدت زیاد صورت گرفته و جوانان امروز ما باید با مجاهدت‌ خود دستاوردهای انقلاب را حفظ کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet