هدر موبایل
1392/10/13 12:29:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یوسف نژاد پیش بینی کرد:

کاهش میزان کسری بودجه 93 در قیاس با سال‌های قبل/ اولویت‌بندی پروژه‌های عمرانی به تحقق بیش‌تر بودجه 93 کمک می‌کند

معاون پارلمانی وزارت اقتصاد و دارایی دولت یازدهم با بیان این که کسری بودجه سال ۹۳ در قیاس با سال های قبل کاهش می یابد گفت: بودجه یک پیش بینی است اما باید تاکید کرد که یکی از خواص بودجه ۹۳ این است که نه خوش بینانه و نه بدبینانه تدوین شده است و روش تنظیم آن مبتنی بر اقتصاد و مقاومتی و بودجه ریزی عملیاتی است.
کاهش میزان کسری بودجه 93 در قیاس با سال‌های قبل/ اولویت‌بندی پروژه‌های عمرانی به تحقق بیش‌تر بودجه 93 کمک می‌کند معاون پارلمانی وزارت اقتصاد و دارایی دولت یازدهم با بیان این که کسری بودجه سال 93 در قیاس با سال های قبل کاهش می یابد گفت: بودجه یک پیش بینی است اما باید تاکید کرد که یکی از خواص بودجه 93 این است که نه خوش بینانه و نه بدبینانه تدوین شده است و روش تنظیم آن مبتنی بر اقتصاد و مقاومتی و بودجه ریزی عملیاتی است. https://cdn.icana.ir/d/019/55566.jpg کاهش,میزان,کسری,بودجه,93,در,قیاس,با,سال‌های,قبل/,اولویت‌بندی,پروژه‌های,عمرانی,به,تحقق,بیش‌تر,بودجه,93,کمک,می‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل ازمجلس نیوز(پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی) علی اصغر یوسف نژاد، معاون پارلمانی وزارت اقتصاد و دارایی  در مقایسه لایحه بودجه 93 نسبت به لوایح بودجه دولت دهم گفت:بودجه سال 93 در ارزیابی کارشناسی در ابعاد مختلف به واقعیت نزدیک‌تر است و این واقعی بودن بودجه از طریق آمار و ارقام مندرج در آن قابل اثبات است.

نماینده مردم ساری در دور هشتم مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: دولت یازدهم سعی کرده است در تدوین بودجه عملکرد 10 ماهه سال 92 را مدنظر قرار دهد و در مورد هزینه کرد نیز  بودجه 93 در قیاس با بودجه های دولت قبل  به واقعیت ها نزدیک تر است.

یوسف نژاد تصریح کرد:در خصوص پروژه های عمرانی و طرح های تملک دارایی اگرچه در ابتدا مقداری در مجلس انفعالی برخورد شد اما به هر حال همه قبول داریم که دو هزار و 900 پروژه داریم که اتمام این میزان پروژه ها نیازمند 400 هزار میلیارد تومان اعتبار است و میزان اعتبار فعلی برای این کار 30 هزار میلیارد تومان است.

معاون پارلمانی وزارت اقتصاد با بیان این که در سال 92 بین 10 تا 12 درصد از اعتبارات پروژه های تملک دارایی تخصیص داده شده است، گفت: اگر قرار بود سال 92 را مبنی قرار دهیم و قیمت ها را نیز ثابت فرض کنیم با روندی که در سال جاری طی شد 40 سال طول می کشد تا پروژه های تملک دارایی به نتیجه برسد.

وی ادامه داد:منطق این را حکم می کند که پروژه هایی که زودتر به اتمام می رسد تخصیص دهیم و تا از لیست پروژه های نیمه تمان خارج شود بنابراین با این ادله باید اولویت بندی مدنظر قرار می گرفت که دولت این کار را انجام داد.

یوسف نژاد تصریح کرد: اگر دولت بخواهد تنها جلب رضایت استان ها را در ابتدای امر مدنظر قرار دهد می توانست مقداری اعتیار برای هر پروژه روی کاغذ بنویسد و در نهایت نیز میزان بسیار ناچیزی به هر پروژه اختصاص می داد و شاید در این حال در ابتدای تحویل بودجه همه راضی بودند اما نخست این که  منابع اتلاف می رفت و دوم این که در نهایت به اندازه ای تخصیص ها ناچیز بود که باز با همین حجم باقی مانده پروژه رو به رو بودیم.

این نماینده سابق مجلس در خصوص این تقسیم بندی تاکید کرد: البته این نگاه دولت به این معنی نیست که همه اعتبارات عمرانی به سوی پروژه هایی می رود که 80 تا 100 درصدی هستند بلکه بخشی از این اعتبارات استانی و شهرستانی است که باید توسط شورای برنامه ریزی استان و شهرستان تخصیص داده شود.

 وی افزود: فکر می کنم تنظیم اعتبارات عمرانی با این دیدگاه حاکی از واقع بینی دولت در خصوص پروژه های عمرانی داشت.

معاون پارلمانی وزارت اقتصاد و دارایی با اشاره به انتقادات نمایندگان در مجلس به نحوه توزیع اعتبارات عمرانی گفت: با توجه به این که نیازها زیاد است اما منابع کم است هر دولتی بخواهد بودجه ای واقعی بنویسد انتقادات پابرجاست چرا که منابع محدود و نیازها نامحدود است.

یوسف نژاد هم چنین در خصوص توزیع اعتبارات در دستگاه های اجرایی گفت: در لایحه بودجه 93 بسیار تلاش شده است که بر مبنای نیاز و اولویت ها کار انجام شود و این فاکتور نیز باعث انضباط و واقع بینی بودجه شده است.

معاون پارلمانی وزارت اقتصاد و دارایی دولت یازدهم با بیان این که کسری بودجه سال 93 در قیاس با سال های قبل کاهش می یابد گفت: بودجه یک پیش بینی است اما باید تاکید کرد که یکی از خواص بودجه 93 این است که نه خوش بینانه و نه بدبینانه تدوین شده است و روش تنظیم آن مبتنی بر اقتصاد و مقاومتی و بودجه ریزی عملیاتی است./

 پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet