هدر اصلی
1387/11/26 12:14:00
سرویس سیاسی
برنامه یا چهره محور بودن در انتخابات( 2)

دو طیفی شدن انتخابات به نفع کشور نیست

کاظم جلالی نماینده شاهرود با بیان اینکه امیدوارم شاهد حضور طیف های مختلف در انتخابات به شکل جدی باشیم اظهار داشت: دو طیفی شدن انتخابات به نفع کشور نیست.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: البته تلاشهایی صورت گرفته بر این اساس است که انتخابات ریاست جمهوری آینده به سمت دو طیفی شدن پیش برود.

وی در ارزیابی از چهره محور  یا برنامه محور بودن در انتخابات آینده گفت: مطلوب این است که انتخابات برنامه محور باشد اما با توجه به فضای سیاسی کشور و عدم حضور احزاب و تشکل های سیاسی شاید بتوان گفت ما هنوز برای رسیدن به این مطلوب فاصله زیادی داریم.

جلالی با اشاره به ریشه های عدم شکل گیری احزاب قوی در کشور گفت: با توجه به سوابق تاریخی که از احزاب در ذهن مردم شکل گرفته است، و از سوی دیگر احزاب در ایران به شکل وارداتی پا گرفتند و برخاسته از نیازهای روز جامعه نبودند لذا علی رغم گذشت سالهای متمادی و حضور جریانهای سیاسی در کشور ما هنوز احزاب را در قالب تعریف شده و منسجم نمی یابیم.

نماینده شاهرود با اشاره به نقش شخصیت های نظام و رسانه ها در جهت دهی به انتخابات اظهار داشت: شخصیت های بزرگ و رسانه ها باید تلاش کنند تا فضای انتخابات به سمت تخریب و رقابت ناسالم پیش نرود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet