روز مجلس
1392/10/16 15:48:59
سرویس اجتماعی
اسفنانی با اشاره به شلیک مداح معروف در اتوبان بابایی:

اسلحه کشیدن به روی مردم خلاف قانون است/ قوه قضاییه تیراندازی مداح معروف را پیگیری کند

سخنگوی کمیسیون حقوقی وقضایی مجلس با بیان اینکه هیچ فردی حق ندارد از امکاناتی که دارد ضد دیگران استفاده کند،گفت: قوه قضاییه تیراندازی مداح معروف را پیگیری کند.
اسلحه کشیدن به روی مردم خلاف قانون است/ قوه قضاییه تیراندازی مداح معروف را پیگیری کند سخنگوی کمیسیون حقوقی وقضایی مجلس با بیان اینکه هیچ فردی حق ندارد از امکاناتی که دارد ضد دیگران استفاده کند،گفت: قوه قضاییه تیراندازی مداح معروف را پیگیری کند. https://cdn.icana.ir/d/019/43231.jpg اسلحه,کشیدن,به,روی,مردم,خلاف,قانون,است/,قوه,قضاییه,تیراندازی,مداح,معروف,را,پیگیری,کند Icana

محمد علی اسفنانی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، درباره حادثه درگیری میان یکی ازمداحان و سرنشینان خودرو که منجر به تیراندازی ازسوی مداح شده است، گفت: قطعا زمانی که اتفاقی خاص در جامعه رخ می دهد و در واقع حیثیت اجتماعی جامعه دچار آسیب می شود، بهترین راه برای بازگرداندن آرامش به جامعه این است که مردم از تمام جوانب این حادثه به شکل روشن وشفاف آگاه شده تا از گمانه زنی و سوء ظن جلوگیری شود.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر وچادگان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: درحال حاضر مشخص نیست که این اتفاق مجرمانه بوده یا درجهت دفاع شخصی انجام شده است، با توجه به اینکه شخصی که تیراندازی کرده چهره ای معروف است، قوه قضاییه باید هرچه سریعتر اقدامات شفاف سازی را برای برطرف کردن آثار سوء این حادثه در جامعه انجام دهد.

وی تصریح کرد: از نظر قانون حتی اگر سرنشینان این خودرو به تعبیری اوباش هم بوده باشند، این فرد اجازه نداشت که قانون را رأسا اجرا کند، تنها در یک مورد و آن هم دفاع مشروع این اجازه داده شده است که برای رفع خطر از اسلحه استفاده کند، به عنوان مثال اگر در شرایطی فرد به ناچار برای دفاع مشروع هفت تیر کشید اما تیراندازی نکرده و فرد مقابل فرار کرد، ادامه کار اقدامی مجرمانه محسوب می شود. بنابراین دفاع مشروع حریمی دارد که آن هم تنها در شرایط خطر است.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: هیچ فردی حق ندارد که از امکاناتی که دارد علیه دیگران استفاده کند، بنا به تصریح قانون اساسی هیچ فردی نمی تواند اعمال حق خود را در جهت اضرار دیگران قرار دهد، این در حالی است که تنها مجاز است در حد ضرورت و مواردی که قانون معین کرده است به عنوان دفاع مشروع از ادوات دفاعی استفاده کند، در این مورد تا مشخص نشود که موضوع چیست نمی توان اظهار نظر کرد، اما شاید لازم بود که از صحنه درگیری فرار کند، یا درحد کشیدن اسلحه اکتفا کند، اما ضرورتی به تیراندازی نیست.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس درباره جلوگیری از اینگونه اقدامات در جامعه به خانه ملت گفت: بهترین راه برای جلوگیری از این اقدامات برخورد قانونی با فرد متخلف است زیرا تنها با این روش است که می توان از بی قانونی جلوگیری کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet