هدر موبایل
1387/11/27 10:16:00
سرویس صحن

مجلس با افزایش نصاب معاملات و مناقصات شهرداری‌ها موافقت کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه طرحی را به تصویب رساندند که براساس آن نصاب معاملات و مناقصات شهرداری‌های کشور و شهرداری تهران در قانون برگزاری مناقصات افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت براساس مصوبه امروز مجلس، "حسین سبحانی‌نیا" نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن بیان این مطلب که این طرح در کمیسیون مربوطه مصوب شده گفت: ارقام مندرج در قانون برگزاری مناقصات شهرداری‌ها متناسب با شرایط اقتصادی امروز در کشور نیست.

سبحانی نیا با اشاره به این مطلب که سقف این ارقام در گذشته تعیین شده و با توجه به شرایط جدید اقتصادی کشور بسیار ناچیز است گفت: در قالب این طرح قرار شده است تا با توجه به شرایط جدید و هماهنگ با دولت و در توافق با وزارت کشور، میزان ارقام مناقصات در شهرداری ها افزایش یابد.

وی گفت: بر این اساس شهرداری ها می توانند در قالبی جدید به برگزاری مناقصات و معاملات خود بپردازند.

براساس مصوبه امروز مجلس، ماده 20 آیین نامه مالی شهرداری ها اینگونه اصلاح شد که حد نصاب های تعیین شده، در این آئین نامه متناسب با شرایط اقتصاد کشور بنا به پیشنهاد مشترک وزارت کشور و شورای عالی استانها با تصویب هیات وزیران قابل تجدید نظر خواهد بود.

گفتنی است براساس قانون برگزاری مناقصات، معاملات به سه دسته معاملات جزیی (با مبلغ کمتر از یک میلیون ریال)، معاملات متوسط (از یک تا 15 میلیون ریال) و معاملات عمده (با مبالغ بیش از 15 میلیون ریال) تقسیم شده اند.

 همچنین براساس این مصوبه این ارقام با پیشنهاد وزارت کشور و شورای عالی استانها و با تصویب هیات وزیران قابل افزایش است.

این طرح با 130رای موافق، 4رای مخالف و 6 رای ممتنع به تصویب نمایندگان مجلس رسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet