پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1392/11/02 11:57:24
سرویس اقتصادی
اختصاصی خانه ملت؛

وعده دولتی ها برای کاهش نرخ خوراک گاز پتروشیمی/ نظر تلفیق درباره قیمت خوراک

شنیده‌ها حاکی از وعده دولتی ها برای کاهش ۵ سنتی نرخ خوراک گاز پتروشیمی ها دارد.
وعده دولتی ها برای کاهش نرخ خوراک گاز پتروشیمی/ نظر تلفیق درباره قیمت خوراک شنیده‌ها حاکی از وعده دولتی ها برای کاهش 5 سنتی نرخ خوراک گاز پتروشیمی ها دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/52667.jpg وعده,دولتی,ها,برای,کاهش,نرخ,خوراک,گاز,پتروشیمی/,نظر,تلفیق,درباره,قیمت,خوراک Icana

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت؛ در حالی نرخ خوراک گاز پتروشیمی ها در کمیسیون صنایع و معادن مجلس 15 سنت تعیین و به کمیسیون تلفیق بودجه پیشنهاد شده است شنیده ها حاکی از کاهش 5 سنتی نرخ تعیین شده  از سوی دولتی هاست. 

نرخ خوراک گاز پتروشیمی ها در حال حاضر حدود 3 سنت است؛ البته کمیسیون  صنایع و معادن مجلس پیش از تعیین نرخ 15 سنت، نرخ 18 سنت را برای خوراک گاز پتروشیمی ها پیشنهاد کرده بود که نهایتا با نرخ 15 سنت موافقت شد.

البته این نرخ تنها یک پیشنهاد از سوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس است که باید به تایید کمیسیون تلفیق لایحه بودجه و درنهایت صحن علنی مجلس برسد.

موید حسینی رئیس کارگروه پتروشیمی کمیسیون صنایع و معادن مجلس  صدر دراین رابطه به خانه ملت گفت: نظر کمیسیون تلفیق بر تعیین قیمت خوراک پتروشیمی طبق یک فرمول است تا بر اساس IRR یا همان میزان بازگشت سرمایه و سودهی پتروشیمی ها باشد.

در همین راستا یکی از سهامداران حقیقی بازار سرمایه  نیز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: از زمان مصوبه کمیسیون صنایع و معادن مجلس برای تعیین نرخ 15 سنت خوراک گاز پتروشیمی ها و همچنین افزایش حق بهره مالکانه معادن به 30 درصد باعث کاهش 1000 واحدی شاخص بورس به طور میانگین در هر روز شده است.

به گفته وی:افزایش حق بهره مالکانه معادن به میزان 30 درصد علاوه بر اینکه زیان سهامداران را در پی دارد موجب التهاب در بازار بورس شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet