آغاز امامت اما زمان (عج)
1392/11/07 10:46:30
سرویس اقتصادی
جعفری بنه خلخال مطرح کرد؛

پیشنهاد افزایش قیمت بنزین آزاد به 1000 تومان و سهمیه ای 700 تومان

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است به منظور کاهش فشار تورمی بر مردم در سال ۹۳ میزان افزایش قیمت حامل های انرژی همان ۳۸ درصدی باشد که برای سال ۹۲ تصویب و اعمال نشد و قیمت بنزین آزاد برای سال آتی نیز به ۱۰۰۰ تومان و سهمیه ای ۷۰۰ تومان افزایش یابد.
پیشنهاد افزایش قیمت بنزین آزاد به 1000 تومان و سهمیه ای 700 تومان یک عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است به منظور کاهش فشار تورمی بر مردم در سال 93 میزان افزایش قیمت حامل های انرژی همان 38 درصدی باشد که برای سال 92 تصویب و اعمال نشد و قیمت بنزین آزاد برای سال آتی نیز به 1000 تومان و سهمیه ای 700 تومان افزایش یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/46269.jpg پیشنهاد,افزایش,قیمت,بنزین,آزاد,به,1000,تومان,و,سهمیه,ای,700,تومان Icana

جلیل جعفری بنه خلخال در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت،‌ با ارایه پیشنهاد افزایش قیمت بنزین آزاد به 1000 تومان و سهمیه ای 700 تومان ،گفت: با توجه به اینکه افزایش 38 درصدی قیمت حامل های انرژی در سال جاری اتفاق نیفتاد به نظر می رسد در بررسی بودجه سال آینده دوباره بر روی همان 38 درصد افزایش حامل های انرژی توافق شود چرا که بیش از این فشار تورمی به اقتصاد وارد می کند.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس‌ شورای اسلامی با بیان اینکه اگر قیمت بنزین 38 درصد افزایش یابد قیمت آن از 700 تومان به هزار تومان خواهد رسید،افزود: افزایش قیمت بنزین به 1800 تومان مقدور نیست چرا که فشار تورمی زیادی را به اقتصاد کشور تحمیل می کند و اثر روانی بر روی قیمتها دارد.

وی از دولت خواست تا سایر اجزای طرح هدفمندسازی یارانه ها را عملیاتی کند و سهم بخش سلامت،کشاورزی و صنعت از محل یارانه ها را پرداخت کند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: وضعیت تولید در شرایط امروز کشور نیازمند حمایت جدی است چرا که مشکلات این عرصه بیکاری را نیز در کشور تشدید کرده است.

گفتنی است رییس ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت از ارائه سه سناریو برای قیمت بنزین به دولت خبر داد و گفت: بیشترین قیمت پیشنهادی در این سناریوها ١٨٠٠ تومان است.

افزایش قیمت بنزین به 1100 تومان و کاهش سهمیه بنزین دو سناریوی دیگری است که از سوی این ستاد پیش بینی شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet