هدر موبایل
1392/11/23 11:38:23
سرویس اجتماعی
عزیزی‌فارسانی در گفتگو با خانه ملت مطرح کرد:

هشدار نسبت به کمبود پزشک در مناطق دورافتاده/ موج خروج پزشکان از مناطق محروم

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن هشدار نسبت به خروج پزشکان از مناطق محروم گفت: پیامدهای خروج پزشکان از مناطق محروم،‌ وجود مشکلات بهداشتی و درمانی برای بیماران و بالا رفتن هزینه‌های درمان برای این افراد است. این درحالی است که اغلب روستاها از وجود برخی پزشکان متخصص بی‌بهره‌اند.
هشدار نسبت به کمبود پزشک در مناطق دورافتاده/ موج خروج پزشکان از مناطق محروم عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن هشدار نسبت به خروج پزشکان از مناطق محروم گفت: پیامدهای خروج پزشکان از مناطق محروم،‌ وجود مشکلات بهداشتی و درمانی برای بیماران و بالا رفتن هزینه‌های درمان برای این افراد است. این درحالی است که اغلب روستاها از وجود برخی پزشکان متخصص بی‌بهره‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/43227.jpg هشدار,نسبت,به,کمبود,پزشک,در,مناطق,دورافتاده/,موج,خروج,پزشکان,از,مناطق,محروم Icana

حمیدرضا عزیزی‌فارسانی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ با انتقاد از کمبود پزشک در مناطق محروم‌ افزود: متاسفانه با توجه به شرایط نابسامان معیشتی و رفاهی برای پزشکان در مناطق محروم، بسیاری از این متخصصان از ارایه خدمات در روستاهای دورافتاده سر باز می‌زنند.

نماینده مردم کیار،‌ کوهرنگ، اردل و فارسان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ناموفق بودن اجرای طرح پزشک خانواده بر خروج پزشکان از مناطق محروم افزوده است،‌ یادآور شد: اجرایی نشدن این طرح،‌ کمبود پزشک در این مناطق را با بحران روبرو ساخته به گونه‌ای که بیماران برای درمان ناچارند به شهرهای دیگر مراجعه کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم‌ با یادآوری واقعی نبودن تعرفه‌ها در ارایه خدمات پزشکی گفت: در واقع درآمدی که مدنظر پزشکان است 15 برابر با آنچه که در روستاها به عنوان دستمزد دریافت می‌کنند متفاوت است و همین امر باعث ماندگار نبودن پزشکان در مناطق محروم شده و موجی از نارضایتی را در بین مردم پدید می‌آورد.

وی،‌ تاکید کرد: پیامدهای خروج پزشکان از مناطق محروم،‌ وجود مشکلات بهداشتی و درمانی برای بیماران و بالا رفتن هزینه‌های درمان برای این افراد است زیرا در اغلب موارد بیماران برای درمان خود به شهرهای بزرگ سفر می‌کنند و در این شرایط علاوه بر پرداخت هزینه‌های درمان، ناچار به پرداخت هزینه‌های رفت‌وآمد خود نیز می‌شوند.

عزیزی‌فارسانی، یادآور شد: برای برون‌رفت از چنین بحرانی باید با اقدامات عملی و کارشناسی، تعرفه‌های پزشکی واقعی و خرید خدمت صورت گیرد تا از این طریق پزشکان انگیزه‌ای برای ماندن در روستاها و مناطق دورافتاده داشته باشند.

‌ نماینده مردم کیار،‌ کوهرنگ، اردل و فارسان در مجلس نهم، درباره اهرم‌های ماندگاری پزشکان در مناطق محروم،‌ گفت: به طور حتم پزشکان باید در برابر ارایه خدمات خود، ‌از لجاظ مالی تقویت شوند و دیگر آنکه قوانینی که وضع شده به درستی شکل اجرایی به خود گیرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: بر اساس مصوبه مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف است 30 درصد ورودی‌های رشته های پزشکی عمومی، دستیاری تخصصی پزشکی و سایر رشته های گروه پزشکی را از طریق جذب دانشجوی بومی با اولویت مناطق محروم و متناسب با نیاز استان ها در چارچوب نظام سطح بندی پذیرش نماید که به طور حتم امید است با اجرایی شدن این قانون بخشی از مشکلات این حوزه را رفع کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet