هدر اصلی
1386/06/28 12:00:00
سرویس اقتصادی

مجلس قلمرو فعالیت های اقتصادی بخش غیر دولتی را مشخص کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی لایحه اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی به مصوبه ای رای مثبت دادند که براساس آن قلمرو فعالیت های اقتصادی بخش غیر دولتی تعیین شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، براساس این مصوبه سرمایه گذاری، مالکیت و مدیریت فعالیت اقتصادی خارج از اصل 44 منحصرا در اختیار بخش غیردولتی است.

همچنین ورود دولت در این فعالیت ها با رعایت تبصره های 2 و 3 بند الف ماده 3 مبنی بر اینکه تداوم مالکیت، مشارکت و مدیریت دولت در بنگاه های خارج از اصل 44 و بعد از انقضا قانون برنامه چهارم توسعه و یا شروع فعالیت در موارد ضروری تنها با پیشنهاد دولت و تصویب مجلس و برای مدت معین مجاز است و نیز در مناطق کمتر توسعه یافته و یا در زمینه فناوری های نوین و صنایع پرخطر درست می تواند برای فعالیت های اقتصادی مذکور در اصل 44 تا سقف 49 درصد با بخش های غیر دولتی متشرکا سرمایه گذاری کند مجاز است.

همچنین سرمایه گذاری، مالکیت و مدیریت در فعالیت های اقتصادی مذکور در صدر اصل 44 قانون اساسی برای بخش های خصوصی، تعاونی و موسسات عمومی غیر دولتی مجاز است.

مجلس همچنین مقرر کرد فعالیت های بخش های خصوصی، تعاونی و عمومی غیر دولتی در موارد مشمول شبکه های مادر مخابراتی، تولیدات نظامی - انتظامی و امنیتی محرمانه، شرکت ملی نفت ایران، بانک مرکزی، سازمان هواپیمایی کشوری و ... با رعایت تبصره 1 بند ج ماده 3 مبنی بر اینکه خرید خدمات مالی، فنی، مهندسی و مدیریت از بنگاه های بخش های غیر دولتی به شرط حفظ مالکیت 100 درصد مجاز است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet