خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/12/12 09:11:44
سرویس اقتصادی
پور ابراهیمی داورانی:

واردات کالای لوکس با اقتصاد مقاومتی سازگار نیست

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه واردات کالای لوکس با اقتصاد مقاومتی سازگار نیست،گفت:یکی از جلوه های اقتصاد مقاومتی خارج کردن کالاهای لوکس و غیر ضروری از مجموعه بخش اقتصادی بوده، لذا برای تحقق آن باید به سمت تولید محصولات، بر اساس نیاز کشور گام برداشت.
واردات کالای لوکس با اقتصاد مقاومتی سازگار نیست عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه واردات کالای لوکس با اقتصاد مقاومتی سازگار نیست،گفت:یکی از جلوه های اقتصاد مقاومتی خارج کردن کالاهای لوکس و غیر ضروری از مجموعه بخش اقتصادی بوده، لذا برای تحقق آن باید به سمت تولید محصولات، بر اساس نیاز کشور گام برداشت. https://cdn.icana.ir/d/019/44953.jpg واردات,کالای,لوکس,با,اقتصاد,مقاومتی,سازگار,نیست Icana

محمدرضا پور ابراهیمی داورانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در واکنش به گفته های وزیر صنعت مبنی بر اینکه سیاستهای اقتصاد مقاومتی هیچ ارتباطی به فهرست کالاهای ممنوعه وارداتی ندارد،اظهارداشت: یکی از اولویت های اصلی در شرایط فعلی اقتصاد کشور، جایگزین کردن تولید ملی به واردات است که قاعدتا برای تحقق آن، باید ابتدا کالاهای غیر ضرور را در کشور تولید کرد و پس از آن به فکر تولید کالاهای ضروری و امنیت اقتصادی باشیم که به مرور زمان آنها را هم در داخل کشور تولید کنیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: مسلما یکی از جلوه های اقتصاد مقاومتی خارج کردن کالاهای لوکس و غیر ضروری از مجموعه بخش اقتصادی بوده، لذا برای تحقق آن باید به سمت تولید محصولات، بر اساس نیاز کشور گام برداشت.

وی تصریح کرد: از این رو صحبت های وزیر صنعت، معدن و تجارت با اصل اقتصاد مقاومتی مغایرت دارد و از وزیرصنعت در خواست دارم که سر فصل های بحث اقتصاد مقاومتی را دوباره مطالعه کرده و در مورد موضوعاتی که لازم است در حوزه اقتصادی مد نظر وزارتخانه باشد تاملی داشته باشند، چرا که یکی از موضوعات مهم کشور کاهش واردات ، مخصوصا واردات کالاهای غیر ضروری است.

وی اظهار داشت: ما سالانه ارز بسیاری را برای واردات کالاهای لوکس هزینه می کنیم که باید در خصوص آن بازنگری شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: البته آقای نعمت زاده قصد دارند با افزایش تعرفه کالاهای لوکس، در عدم ورود آنها تعادل ایجاد کنند و افزایش تعرفه، یکی از اقداماتی بوده که می تواند مبنا قرار گیرد، اما نباید همه شرایط تنها به تعرفه وابسته باشد.

پور ابراهیمی داورانی افزود: کشوری که امروز اولویتش حل مشکلات در حوزه های سرمایه گذاری و تولید است قطعا باید در تخصیص منابع، اولویتها را رعایت کند.

وی تصریح کرد: امروز از وزارت صنعت به عنوان متولی بخش تخصیص منابع ارزی کشور انتظار می رود که برای اختصاص منابع برای واردات اولویت ها را رعایت کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس  اذعان داشت: اگر این الویت ها رعایت نشود خروجی مناسبی برای بخش اقتصادی کشور به دست نمی آید و از این رو، وزیر صنعت،معدن و تجارت  باید در صحبتهای خود تجدید نظری داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet