هدر موبایل
1392/12/12 10:10:03
سرویس اقتصادی
آرامی مطرح کرد:

تعیین کف و سقف نرخ بلیط متناسب با خدمات ایرلاین‌ها

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه محاسن آزادسازی نرخ بلیط هواپیما بیشتر از معایب آن است گفت: برای پیشگیری از سوء استفاده های احتمالی و گرانی بیش از حد ،به تناسب کیفیت و نوع خدمات ایرلاینها کف و سقف قیمت ها تعیین شود.
تعیین کف و سقف نرخ بلیط متناسب با خدمات ایرلاین‌ها عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه محاسن آزادسازی نرخ بلیط هواپیما بیشتر از معایب آن است گفت: برای پیشگیری از سوء استفاده های احتمالی و گرانی بیش از حد ،به تناسب کیفیت و نوع خدمات ایرلاینها کف و سقف قیمت ها تعیین شود. https://cdn.icana.ir/d/019/44523.jpg تعیین,کف,و,سقف,نرخ,بلیط,متناسب,با,خدمات,ایرلاین‌ها Icana

منصور آرامی در گفت و گو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت در خصوص اجرای قانون آزادسازی نرخ بلیط هواپیما با اشاره به اینکه این قانون باید در سال سوم برنامه پنجم توسعه یعنی امسال اجرایی می شد، گفت: قیمت ها باید متناسب با خدماتی که ایرلاین ها به مسافران  ارائه می کنند آزادسازی و شناور شود.

نماینده ابوموسی ، بندرعباس ، حاجی‌آباد ، خمیر و قشم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه محاسن اجرای قانون شناورسازی نرخ بلیط هواپیما  از معایب آن بیشتر است، تصریح کرد: به طور کلی هر گرانی و افزایش قیمت با آسیب ها و معایبی همراه است که مهمترین آن ، کاهش قدرت خرید مردم و توان استفاده از خدمت گران شده است.

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی  با یادآوری اینکه اگر قرار است صنعت هواپیمایی قوی داشته باشیم، باید قیمت ها واقعی شوند، افزود: فرودگاه ها بتوانند امکانات و خدمات خوبی به شرکت های هواپیمایی ارائه دهند و ایرلاین‌ها قادر باشند با خدمات مطلوب رضایت مشتریان را جلب کنند باید نرخ ها واقعی شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر جلوگیری از گرانی های نامتعارف در صنعت هواپیمایی بعداز اجرایی شدن قانون آزادسازی، تصریح کرد: در این راستا بهتر است هر شرکت هواپیمایی متناسب با کیفیت خدماتی که ارائه می کند،  نرخ های خود را تعیین کند.

نماینده ابوموسی ، بندرعباس ، حاجی‌آباد ، خمیر و قشم در مجلس  سازمان هواپیمایی و وزارت راه و شهرسازی را موظف به  نظارت بر اجرای درست قانون آزادسازی نرخ بلیط هواپیما دانست و گفت: بر این اساس با توجه به نوع و کیفیت خدماتی که در شرکت های هواپیمایی ارائه می شود ، برای تغییر و افزایش قیمت ها کف و سقف تعیین شود.

غفلت از ظرفیتهای صنعت درآمدزای حمل و نقل ریلی در کشور

عضوکمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه‌ بخش صنعت هواپیمایی کشور از زیرساخت های خوبی برخوردار است اما کافی نیست،افزود:  اکثر استانها و مناطق کشور فرودگاه دارند اما تعداد هواپیماها محدود است که این شرایط  قدرت انتخاب مشتریان را پایین می آورد بنابراین انتظار می رود با شناور شدن قیمتها و ایجاد رقابت بین ایرلاینها  نوع و کیفیت خدمات و امکانات بخش هواپیمایی ارتقا پیداکند.

این نماینده مردم در مجلس نهم در خصوص وضعیت حمل و نقل ریلی کشور گفت: در فرمایشات و منویات مقام معظم رهبری و ملاحظات وزارت راه و شهرسازی بحث حمل و نقل ریلی مورد توجه خاص قرار دارد و این صنعت وضعیت نسبتا مطلوبی دارد اما متاسفانه ظرفیت ها و پتانسیل موجود در این حوزه به دلیل غفلتهای چند سال اخیر به خوبی و کامل استفاده نشده است.

آرامی با اشاره به اینکه ایران کشوری  است که در دونقطه شمال و جنوب دریا دارد، تصریح کرد: این شرایط  یک فرصت و ظرفیت بسیار مناسب برای بهره مندی از ترانزیت کالا و درآمدزایی برای کشور است که طی سالهای اخیر  مورد غفلت واقع شده است.

عضوکمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: در حوزه حمل و نقل ریلی، بنادر و هواپیمایی،  بسترهای لازم وجود دارد که در صورت استفاده از این بسترها  توسعه و عمران کشور سرعت  بیشتری پیدا خواهد کرد.

نماینده ابوموسی ، بندرعباس ، حاجی‌آباد ، خمیر و قشم در مجلس  با اشاره به سفر اخیر روحانی به استان هرمزگان ضمن تشکر از رئیس جمهور، هیئت دولت و مردم هرمزگان، گفت: سفر سه روزه رئیس جمهور به هرمزگان سفر خوب و با برنامه ای بود که امیدواریم نتایج آن باعث توسعه و آبادنی بیش از پیش این استان شود.

 عضو هیئت رئیسه فراکسیون توسعه بنادر و صنایع دریایی مجلس در خصوص دستاوردهای سفر هیئت دولت به هرمزگان، تصریح کرد: در بحث بنادر مقرر شد، فاز دوم بندر شهید رجایی تکمیل و فاز سوم را آغاز و فاز چهارم و پنجم این بندر  نیز به زودی آغاز شود.

ایجاد اسکله نفتی جدید در جاسب

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به بزرگراه ساحلی  در حال احداث عسلویه-  بندرعباس، گفت:  تامین بودجه مورد نیاز تکمیل این بزرگراه و بازسازی جاده بین بندر عباس و جاسب از دستاوردهای دیگر این سفر بود.

آرامی با بیان اینکه مقرر شد همزمان بزرگراه بندرعباس- جاسب کلنگ زنی شود و تا پایان دولت یازدهم به بهره برداری برسد، افزود:  مصوب شد یک شهرجدید در شرق استان یعنی اطراف جاسب ایجاد و با انتقال خط لوله نفت و گاز به این منطقه،  یک اسکلی نفتی در این شهر جدید احداث شود.

تجدیدنظرجدی دولت درباره لغومصوبه تجزیه هرمزگان

نماینده ابوموسی ، بندرعباس ، حاجی‌آباد ، خمیر و قشم در مجلس  یادآورشد: رئیس جمهور در سفرخود به هرمزگان متعهد شد  2 هزار و 431 هزار میلیارد ریال در حوزه های بهداشت، راه، فرهنگ و کشاورزی البته  با برنامه ریزی و پروژه های مشخص در اختیار استان قرار گیرد تا بخشی از مسایل و مشکلات مردم هرمزگان حل و فصل شود.

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص تقاضای مردم هرمزگان برای لغو مصوبه تجزیه هرمزگان و تصمیم روحانی در این باره گفت: رئیس جمهور قول داد تجدید نظر جدی صورت گیرد./

  پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet