هدر موبایل
1392/12/12 10:38:38
سرویس سیاسی
اسماعیلی:

تهدیدات ضدایرانی اوباما مصرف داخلی دارد/ آمریکا برای هر نوع ماجراجویی تاوان سختی خواهد پرداخت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تهدیدات مقامات آمریکا ضد ایران مصرف داخلی دارد، گفت: هر نوع ماجراجویی کاخ سفید تاوان سختی دارد.
تهدیدات ضدایرانی اوباما مصرف داخلی دارد/ آمریکا برای هر نوع ماجراجویی تاوان سختی خواهد پرداخت عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تهدیدات مقامات آمریکا ضد ایران مصرف داخلی دارد، گفت: هر نوع ماجراجویی کاخ سفید تاوان سختی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/52031.jpg تهدیدات,ضدایرانی,اوباما,مصرف,داخلی,دارد/,آمریکا,برای,هر,نوع,ماجراجویی,تاوان,سختی,خواهد,پرداخت Icana

محمداسماعیلی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات اخیر باراک اوباما رئیس جمهورآمریکا مبنی بر اینکه درصورت شکست دیپلماسی درمذاکرات ایران و 1+5 گزینه‌های نظامی همچنان روی میز است، گفت: درطول مذاکرات ایران و گروه 1+5 مقامات کاخ سفید از یک‌سواعلام می‌کنند آماده مذاکره هستیم و از سوی دیگر با تهدید سعی دارند به اهداف خود دست‌یابند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مقامات آمریکایی تحت فشار افکار عمومی داخلی و لابی صهیونیسم قرار دارد، تصریح کرد: درپیش گرفتن سیاست یک‌بام و دوهوا از سوی دولتمردان آمریکایی نشان از سردرگمی درتصمیم‌گیری‌های آنها دارد و مطرح کردن اینگونه مباحث تنها مصرف داخلی دارد.

وی با تاکید براینکه آمریکایی‌ها باید بدانند، سیاست چماق و هویج در مذاکره با ایران کارایی ندارد، ادامه داد: آمریکایی‌ها نیز می‌دانند توان حمله نظامی به ایران را ندارند و هر از چندگاهی با مطرح کردن اینگونه مباحث به دنبال راضی نگه‌داشتن افکار عمومی داخلی و لابی صهیونیسم در این کشور هستند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، باتاکید بر اینکه مقامات غربی به ویژه دولتمردان آمریکایی نیز دریافته‌اند، مذاکره با ایران بهترین روش است، افزود: آمریکایی‌ها می‌دانند، اگر اشتباهی از سوی آنها سر بزند قطعا نمی‌توانند تاوان آن  را پرداخت کنند، از این‌رو سعی دارند با بلوف‌زدن بخشی از انتقادات را از خود دور کنند.

اسماعیلی با اشاره به سفر مقامات کشورهای مختلف اروپایی به تهران و ترس آمریکا از این موضوع، گفت: درحال حاضر شکافی میان آمریکا و اروپا دربحث ایران به وجود آمده است، اروپایی‌ها امروز تمایل بیشتری برای تعامل با ایران دارند، از این‌رو آمریکایی‌ها ترس این را دارند که درمقابل ایران تنها بمانند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: افزایش روابط اقتصادی و دیپلماتیک اروپا و ایران قطعا آمریکایی‌ها را نگران می‌کند، که از یک‌سو باردیگر ایران را تهدید می‌کند و از سوی دیگر با اعلام اینکه تحریم‌ها باید به قوت خود باقی بماند، به صورت غیر علنی طرف‌های اروپایی‌ خود را تهدید می‌کند که مبادا دیوارتحریم‌ها را بشکنند.

رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه طی گفتگویی با نشریه "بلومبرگ ویو" اعلام کرد تحریم‌های کنونی علیه ایران به قوت خودی باقی است ودر صورت شکست دیپلماسی، گزینه نظامی روی میز است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet