ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1392/12/12 09:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
هروی:

اقتصاد مقاومتی زیرساخت عملیاتی است نه رویکرد شعاری

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اقتصاد مقاومتی یک زیرساخت عملیاتی است نه یک بینش و رویکرد شعاری و این موضوع باید در مقام عمل باید بتواند اقتصاد بیمار دولت را از یک اقتصاد دولتی به یک اقتصاد خصوصی، متعهد و نوآور هدایت کند.
اقتصاد مقاومتی زیرساخت عملیاتی است نه رویکرد شعاری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اقتصاد مقاومتی یک زیرساخت عملیاتی است نه یک بینش و رویکرد شعاری و این موضوع باید در مقام عمل باید بتواند اقتصاد بیمار دولت را از یک اقتصاد دولتی به یک اقتصاد خصوصی، متعهد و نوآور هدایت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/53347.jpg اقتصاد,مقاومتی,زیرساخت,عملیاتی,است,نه,رویکرد,شعاری Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ جواد هروی با بیان اینکه یکی از مسائل اساسی امروز جامعه تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی است گفت: آنچه که در بحث تعادل می‌توان از آن استفاده کرد این است که بتوانیم اقتصاد مقاومتی را در مقام عمل پیاده کنیم اما علی‌رغم شعارهایی که داده شده است هیچگاه نتوانستیم آن را به صورت عملیاتی در جامعه اجرا کنیم.

این عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت خاطر نشان کرد: مردم امروز می‌پذیرند که اقتصاد آنها را به سمت ثبات،‌ آرامش، پرهیز از گرانی و اجتناب از تورم هدایت کند زیرا مردم دچار مشکلات عدیده‌ای هستند و این مشکلات عدیده موجب می‌شود که دچار سرخوردگی شوند.

وی تصریح کرد: یکی از راه‌هایی که می‌توانیم از طریق آن چنین اقتصادی را برای جامعه فراهم کنیم اقتصاد مقاومتی است که بتوانیم از درون آن تحریم‌ها و فشارهایی که از خارج وارد می‌شود فضایی برای خود ایجاد کنیم که در این فضا بتوانیم رهاوردهای مثبت اقتصادی را در جامعه داشته باشیم.

هروی با بیان اینکه فضای مطلوب اقتصادی راهکارهای مختلفی نیاز دارد که رهبری آن را در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغ کرده‌اند اظهار کرد: موارد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی قابل اهمیت و توجه است به ویژه آنکه در بندی از آن پیشتازی اقتصاد دانش‌بنیان مطرح می‌شود، از جمله موضوعاتی است که متاسفانه از آن غافل شده‌ایم.

نماینده مرد قائنات در مجلس افزود: بسیاری از دستگاه‌های اجرایی که در مقام علمی و پژوهشی ورود کرده‌اند متاسفانه نتوانسته‌اند درون‌مایه خود را حفظ کنند و در توسعه آن بکوشند و بسیاری از دستگاه‌های اجرایی کشور متاسفانه از رهاورد اقتصادی باز مانده‌اند و نتوانسته‌اند برای رشد و توسعه کاری انجام دهند که عملا موجب توقف زمینه‌های نوآوری و خلاقیت در جامعه شده‌اند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت ادامه داد: بنابراین باید به سمت اقتصادی برویم که بتواند پویایی لازم را درون خود داشته باشد به عبارتی همانگونه که در بند 2 سیاست‌های ابلاغی تاکید شده است که پیشتازی اقتصاد دانش‌بنیان سرلوحه کار قرار گیرد، ما باید در اقتصاد دانش‌بنیان به دنبال این باشیم که راه‌های تجاری‌سازی علومی که بومی هستند و از جانب متخصصان‌، نظریه‌پردازان و صاحب‌نظران ارائه می‌شود آنها را مورد توجه قرار دهیم.

وی خاطر نشان کرد: در واقع از این طریق می‌توانیم به ثبات،‌ امنیت، آرامش و رشد و توسعه دست یابیم البته باید از حرکت‌های شعاری، موازی و نکوهیده نیز پرهیز کنیم.

هروی با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی یک زیرساخت عملیاتی است نه یک بینش و رویکرد شعاری اظهار کرد: این موضوع باید در مقام عمل بتواند اقتصاد بیمار ما را از یک اقتصاد دولتی که 70 درصد جامعه به اقتصاد دولتی توسل دارد به یک اقتصاد خصوصی متعهد و نوآور هدایت کند.

نماینده مردم قائنات در مجلس افزود: زمانی که می‌خواهیم در مقابل تحریم‌های خارجی که در جهت کند کردن روند فعالیت اقتصادی کشور به مقابله برخیزیم طبیعتا حرکت‌های نکوهید‌ه‌ای که از جانب برخی جریان‌ها، سازمان‌ها و گروه‌ها انجام می‌شود باید مورد اجتناب قرار گیرد و حتی در مقابل آنها بایستیم.

این عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت تاکید کرد: همچنین باید بدانیم که دیگر در جامعه ما دیدگاه‌ها فردگرایانه و منفعت‌طلبانه موقعیت و جایگاهی ندارد. اگر قرار بر این است که شعار اسلام عدالت و حقوق شهروندی در جامعه پیاده شود باید جلوی رانت‌خواری‌ها، باندبازی‌ها، منفعت‌طلبی‌های فردی، گروهی و حزبی گرفته شود.

وی در پایان تصریح کرد: جامعه ما بعد از 35 سال باید بتواند برخی از شعارهایی که نتوانسته آنها را تاکنون پیاده کند و به ویژه جلوی رشد برخی از گروه‌های اشرافی‌گر، ‌تجمل‌گرایان و منفعت‌طلبان اقتصادی را بگیرد. امروز دیگر شرایط ایجاب می‌کند که اینگونه افراد از صحنه خارج شوند و در مقابل آن به قدرت بایستند چه اینکه ما عزم بر آن داریم که اقتصاد مقاومتی را در جامعه خودمان پیاده کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet