ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1392/12/12 09:57:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
دامادی:

با حقوق کمتر از 1.5 میلیون در ماه، زندگی مختل است

عضو کمیسیون عمران مجلس سقف درآمدی مشمولان یارانه‌بگیر را ۱.۵ میلیون تومان پیشنهاد داد.
با حقوق کمتر از 1.5 میلیون در ماه، زندگی مختل است عضو کمیسیون عمران مجلس سقف درآمدی مشمولان یارانه‌بگیر را 1.5 میلیون تومان پیشنهاد داد. https://cdn.icana.ir/d/019/43562.jpg با,حقوق,کمتر,از,1.5,میلیون,در,ماه،,زندگی,مختل,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا؛ محمد دامادی زندگی با درآمد کمتر از 1.5 میلیون تومان در ماه به ویژه در کلانشهرها بسیار سخت و حتی مختل است. بنابراین یارانه‌ها در فاز دوم هدفمندی باید به افرادی تعلق بگیرند که درآمدی در این محدوده دارند.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کامل نبودن سامانه‌های اطلاعاتی کشور گفت: وقتی آمار نفوس و مسکن دقیقی در سامانه اطلاعاتی دولت وجود نداشته باشد، دولت و مجلس چطور می‌توانند یارانه‌ها را هدفمند کنند.

وی افزود: با تکمیل و اصلاح سامانه‌های اطلاعاتی مسوولان باید بدانند شهروندان چه املاک و دارایی‌ها و درآمدهایی در اختیار دارند تا بتوانند براساس آن یارانه‌ها را هدفمند کنند. در غیراینصورت ایرادات مرحله اول قانون هدفمندسازی یارانه‌ها رفع نخواهد شد.

دامادی با اشاره به اجرای طرح خوداظهاری مجدد توسط دولت، تصریح کرد: در فاز اول هدفمندسازی یارانه‌ها افراد مختلفی در خوداظهاری‌ها ثبت‌نام کرده‌اند که در حقیقت نباید ثبت‌نام می‌کردند. معلوم نیست که در این مرحله آیا افراد اطلاعات مالی و درآمدی خود را به درستی در سامانه اطلاعاتی ثبت کنند. بنابراین برای راستی‌آزمایی اطلاعاتی دریافتی از مردم، دولت باید سامانه‌های مختلف اطلاعاتی موجود را در هم ادغام کرده تا بتواند میزان راستی‌آزمایی اطلاعات جدید ثبت شده توسط مردم را استخراج کند.

به گفته نماینده ساری، سرمایه، شهری یا روستایی، میزان حقوق و پست‌های سازمانی افراد باید ملاک توزیع یارانه‌هاینقدی در فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها ملاک کار قرار گیرد.

وی متذکر شد: در حال حاضر کارمندی که ماهی 20 میلیون تومان دارد با کارمند یا کارگری که در ماه کمتر از 1.5 میلیون تومان درآمد دارند به صورت یکسان یارانه دریافت می‌کنند آیا این وضعیت قابل قبول است؟

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه استخراج اطلاعات و ساماندهی بانک‌های اطلاعاتی کار سختی است اما محال نیست، گفت: در صورت جمع‌آوری اطلاعات و ساماندهی کلیه اطلاعات مربوط به اموال و دارایی‌های مردم می‌توان یارانه‌ها را هدفمند کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet