هدر موبایل
1392/12/13 09:30:00
سرویس اقتصادی
پورابراهیمی:

اقشار مرفه برای دریافت یارانه در فاز دوم ثبت نام نکنند/ راستی آزمایی بر اساس خوداظهاری

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس از خانوارهایی که تمکن مالی دارند درخواست کرد برای دریافت یارانه در فاز دوم ثبت نام نکنند تا اقشار ضعیف و نیازمندان واقعی بتوانند از یارانه بهره مند شوند.
اقشار مرفه برای دریافت یارانه در فاز دوم ثبت نام نکنند/ راستی آزمایی بر اساس خوداظهاری عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس از خانوارهایی که تمکن مالی دارند درخواست کرد برای دریافت یارانه در فاز دوم ثبت نام نکنند تا اقشار ضعیف و نیازمندان واقعی بتوانند از یارانه بهره مند شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/44812.jpg اقشار,مرفه,برای,دریافت,یارانه,در,فاز,دوم,ثبت,نام,نکنند/,راستی,آزمایی,بر,اساس,خوداظهاری Icana

محمدرضا پور ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه شیب افزایش قیمت حامل های انرژی باید متعادل باشد، افزود: در حال حاضر در شرایط رکود اقتصادی قرار داریم از این رو اگر قانون هدفمند سازی یارانه ها به درستی اجرا و مدیریت نشود شرایط اقتصادی وخیم تر خواهد شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش قیمت حامل های انرژی باید به نحوی باشد که تورم تشدید نشود و از سوی دیگر نباید رشد قیمتها آنقدر کم باشد که این طرح بی خاصیت شودو به هدف بهبود مصرف انرژی نرسیم.

وی درباره حذف یارانه دهک های درآمدی به تکلیف تعیین شده در قانون به منظور اعمال سیستم خود اظهاری در راستای اعطای یارانه، گفت: راستی آزمایی بر اساس خود اظهاری و نظام جامع اطلاعاتی خانوار به تدریج انجام خواهد شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس از اقشار مرفه جامعه خواست تا به منظور حمایت از دولت و اقشار کم درآمد از ثبت نام  مجدد برای دریافت یارانه انصراف دهند.

پور ابراهیمی با تاکید بر اینکه بنای دولت این نیست که یارانه خانوارها را پیش از خود اظهاری حذف کنداز این رو مردم نباید نگران باشند، افزود: ممکن است در فاز دوم قیمت برخی از حامل های انرژی 100 درصد و برخی 50 درصد افزایش یابد که تعیین آن در اختیار دولت است و نیازمند بررسی جامع تر است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس درباره افزایش قیمت بنزین گفت: قیمت گازوییل تاثیر بیشتری بر تورم دارد از این رو بهتر است درصد افزایش قیمت گازوییل کمتر از بنزین باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet