هدر موبایل
1392/12/12 12:25:40
سرویس دیگر رسانه‌ها_
گروسی :

دولت نباید به همه یکسان یارانه بدهد

عضو کمیسیون صنایع و معادن با تاکید بر اینکه دولت نباید به همه به صورت یکسان یارانه پرداخت کند،گفت: مردم با دولت در افزایش قیمت‌ها همراهی می کنند، اما به شرط آنکه درآمد آن در یک پروسه یک یا دوساله صرف توسعه حمل و نقل کشور شود.
دولت نباید به همه یکسان یارانه بدهد عضو کمیسیون صنایع و معادن با تاکید بر اینکه دولت نباید به همه به صورت یکسان یارانه پرداخت کند،گفت: مردم با دولت در افزایش قیمت‌ها همراهی می کنند، اما به شرط آنکه درآمد آن در یک پروسه یک یا دوساله صرف توسعه حمل و نقل کشور شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43094.jpg دولت,نباید,به,همه,یکسان,یارانه,بدهد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از مهر؛حسین گروسی عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس با اشاره به اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در سال جدید گفت: با هزینه های کنونی باید درآمدهای زیر دو میلیون مشمول یارانه شوند.همان طور که در قانون هم آمده است درآمد زیر یک میلیون از مالیات معاف است،الان مشکل این نیست چه عددی بدهند بلکه یارانه‌ها باید با افزایش درآمد همراه باشد.

این نماینده مجلس با اشاره به شاخص های پرداخت یارانه اظهار داشت: کسانی صاحب مسکن نبوده و یا تحت پوشش بیمه خاصی قرار نگرفته اند حتما باید به آن‌ها یارانه پرداخت شود. همچنین الان 80 درصد مردم حقوق زیر یک میلیون تومان دارند. بنابراین نمی‌توان همه را یکسان دید.

وی با تاکید بر اینکه در این شرایط امکان پرداخت یارانه به همه و به یک میزان امکان پذیر نیست،تصریح کرد: دولت باید هر چه سریعتر بانک اطلاعاتی تشکیل دهد و همه افراد فاقد بیمه و مسکن را مشخص کند و با این کار مانع پردخت یکسان یارانه به خانواده ها شود.

به گفته این نماینده الان بیش از 80 درصد جامعه درآمد زیر یک میلیون تومان دارند که باید به این افراد یک مبلغ مشخص و به افراد فاقد مسکن و بیمه مبلغ جداگانه ای به صورت یارانه پرداخت شود.

گروسی همچنین به افزایش قیمت حامل های انرژی و پذیرش آن در بین مردم اشاره کرد و گفت: دولت با افزایش قیمت حامل های انرژی به بخش تولید و حمل و نقل عمومی توجه ویژه ای کند. متاسفانه در دولت قبل به این قضیه توجه ای نشد و دولت با قرض از بانک مرکزی به همه 45 هزار تومان پرداخت کرد و خرج توسعه زیر ساخت های حمل و نقل نشد.

این نماینده مجلس ادامه داد: دولت نمی تواند افزایش قیمت سوخت بدهد اما شاهد هیچ پیشرفتی در زیر ساخت های حمل و نقل نباشیم.

نماینده شهریار در مجلس تاکید کرد: مردم با دولت در افزایش قیمت ها همراهی می کنند، همانگونه که در دولت قبل همراهی کرند اما به شرط آنکه در یک پروسه یک یا دوساله صرف توسعه حمل و نقل  کشور شود.دولت باید مسیر را به درستی نشان دهد،مردم اگر قله راببینند اعتراضی نخواهند داشت./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet