هدر موبایل
1392/12/12 13:09:41
سرویس اقتصادی
پشنگ مطرح کرد:

روند کند برنامه ریزی دولت در بخش مسکن/اخذ مالیات از خانه های خالی ؛ فرار سرمایه ها

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه اقدامات وزارت راه و شهرسازی در بخش راه و مسکن خوش بین کننده نیست، گفت: روند کند برنامه ریزی برای دو حوزه مهم راه و مسکن نگران کننده است.
روند کند برنامه ریزی دولت در بخش مسکن/اخذ مالیات از خانه های خالی ؛ فرار سرمایه ها عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه اقدامات وزارت راه و شهرسازی در بخش راه و مسکن خوش بین کننده نیست، گفت: روند کند برنامه ریزی برای دو حوزه مهم راه و مسکن نگران کننده است. https://cdn.icana.ir/d/019/44425.jpg روند,کند,برنامه,ریزی,دولت,در,بخش,مسکن/اخذ,مالیات,از,خانه,های,خالی,؛,فرار,سرمایه,ها Icana

حمیدرضا پشنگ در گفت وگو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه روند انجام اقدامات لازم در خصوص ساماندهی و بهبود حوزه راه و مسکن رضایت بخش نیست، گفت: این وضعیت باعث نگرانی نمایندگان مجلس به خصوص اعضای کمیسیون عمران شده است.

نماینده خاش ، نصرت آباد ،میرجاوه در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه آخوندی وزیر توانمندی است، تصریح کرد: با این وجود  اقداماتی که تا به حال در حوزه راه و مسکن انجام داده است خیلی خوش بین کننده نیست.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر مدیریت و کنترل بیشتر دولت بر نحوه برنامه ریزی در بخش مسکن و راه، تصریح کرد: محورهای جلسه هفته گذشته کمیسیون عمران بیشتر به  وضعیت نامطلوب بخش های راه و مسکن و مشکلات مردم در این حوزه  اختصاص داشت.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه در حوزه راه و مسکن ،  تا کنون اقدام موثری که در شان دولت تدبیر و امید باشد صورت نگرفته است، گفت:  در این رابطه سوالات و ابهامات بسیاری  مطرح است که کمیسیون در نظر دارد بعداز پایان سال جاری  و شروع  به کارمجلس در سال جدید، در جلسه مشترک و تعاملی با حضور وزیر مباحث و مشکلات بخش راه و مسکن، اقدامات صورت گرفته در این حوزه  و میزان تاثیرگذاری آنها را به صورت دقیق بررسی کند.

پشنگ در خصوص برنامه های وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن که آخوندی در برنامه های خبری مختلف به آنها اشاره دارد اما تا کنون به صورت رسمی به کمیسیون ابلاغ نشده است، تصریح کرد: بعضی مسایل که در حد صحبت و حرف است و جایگاه عملی و اجرایی ندارد به بازار شوک وارد  کرده و بستری برای افراد سودجو و فرصت طلب برای  ایجاد تنش در بازار مسکن و سوء استفاده فراهم می کند.

برنامه های دولت در حوزه مسکن و راه شفاف نیست

نماینده خاش ، نصرت آباد ،میرجاوه در مجلس با یادآوری شفاف نبودن برنامه های وزارت راه و شهرسازی ، تصریح کرد: هنوز که هنوز است خیلی از معاونین آخوندی برای کمیسیون عمران مجلس  ناآشنا هستند و سعادت آشنایی با آنها نصیب کمیسیون نشده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم  با تاکید بر اینکه باید اقداماتی که انجام می شود در چارچوب قانون و به صورت عملیاتی باشند، افزود: وزارت راه و شهرسازی باید برنامه های خود را مطابق با سند چشم انداز 20 ساله و اهداف برنامه پنجم توسعه  تنظیم کند تا  بتواند پاسخگوی نیازهای جامعه باشد در صورتی که اقداماتی که آخوندی در ماه های گذشته انجام داده است برای نماینگان به خصوص کمیسیون عمران مشخص و جوابگو نبوده  و نارسایی هایی در این خصوص مشاهده می شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس  با اعلام اینکه در حوزه راه و مسکن مشکلات و بحثهای کلانی وجود دارد و روند انجام کار کند است،  گفت: این موضوعات در جلسه  هفته آینده و  با حضور کارشناسان و مشاوران حاضر در کمیسیون و  نمایندگان دولت در وزارت راه و شهرسازی بررسی خواهد شد تا علت کندی روند برنامه ریزی و انجام اقدامات لازم در بخش مسکن و راه مشخص و راهکارهای لازم تعیین شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به اینکه به نظرمی رسد گستردگی حوزه فعالیت و برنامه های راه و شهرسازی از عوامل کندی کار است، تاکید کرد: در حالی که همه ابعاد و حوزه های این وزارتخانه دنبال می شود  نباید حوزه های مهم  مسکن و راه مورد غفلت قرارگیرد.

کاهش سرمایه گذاری براثر مصوبه اخذ مالیات بر خانه های خالی

این نماینده مردم در مجلس نهم در خصوص مصوبه اخیر مجلس مبنی بر اخذ مالیات بر خانه های خالی و میزان تاثیرگذاری این قانون بر بازار مسکن،با اشاره به اینکه در برخی مواقع با هدف ساماندهی اوضاع بعضا  اقدامات عجولانه و غیرکارشناسی هم انجام می گیرد، گفت:  این قانون مشکلاتی برای حوزه سرمایه گذاری بوجود خواهد آورد بنابراین باید برنامه ها و اقداماتی که صورت می گیرد در چارچوب قانون و مطابق با واقعیت های جامعه باشد.

نماینده خاش ، نصرت آباد ،میرجاوه در مجلس  شورای اسلامی با بیان اینکه باید فرهنگ سازی  لازم صورت گیرد  تا مردم همراه دولت باشند و به صورت خودجوش و داوطلبانه  سهم دولت را در قالب مالیات یا هر چیزی که تعیین شده است بپردازند، تصریح کرد: در غیراینصورت هر جا زور و اجبار اعمال شود ، افراد قانون را دور زده و مشکلات شرعی بوجود می آید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet