هدر موبایل
1392/12/13 14:18:57
سرویس اقتصادی
طاهری:

اقتصاد با واردات مقاوم نمی شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: واردات با اصل اقتصاد مقاومتی مغایرت دارد و تلاش کشور باید اتکا به تولیدات داخلی باشد.
اقتصاد با واردات مقاوم نمی شود عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: واردات با اصل اقتصاد مقاومتی مغایرت دارد و تلاش کشور باید اتکا به تولیدات داخلی باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/43246.jpg اقتصاد,با,واردات,مقاوم,نمی,شود Icana

الیاس طاهری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در واکنش به گفته های وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر این که سیاستهای اقتصاد مقاومتی هیچ ربطی به فهرست کالاهای ممنوعه وارداتی ندارد، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی اتکا به تولیدات ملی و تاکید بر داشته های داخلی و حمایت از آن است ، از همین رو گفته های وزیر صنعت، معدن و تجارت با اصل اقتصاد مقاومتی مغایرت دارد و تلاش کشور باید جایگزینی تولید به واردات باشد.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ضرورتی به خروج ارز از کشور و واردات کالاهای لوکس به کشور نیست،‌ تصریح کرد: درشرایط ضروری ممکن است نیازمند واردات کالاهای ضروری باشیم تا نیاز بازار تامین شود که این اشکالی ندارد.

وی بیان داشت: در شرایط کنونی، کشور نیازمند حمایت از تولیدات خود بوده و رهبر معظم انقلاب نیز با درک این موضوع اصل اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کردند از این رو امیدوار هستم که مسئولین  اهتمام ویژه ای به این موضوع داشته و اهمیت آن را فراموش نکنند چون در شرایط کنونی اقتصاد مقاومتی نیاز ضروری کشور بوده و باید به آن پرداخته شود.

نماینده مردم اقلید ودر مجلس افزود: از این رو انتظار می رود که تمامی مسئولین در راستای تحقق آن تلاش کنند، مجلس نیز  تا حد امکان مشکلات قانونی را مرتفع خواهد کرد و دولت هم در مواقعی که نیاز به قانون دارد می تواند روی همکاری مجلس حساب باز کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet