هدر موبایل
1392/12/13 09:49:01
سرویس اقتصادی
حسین زاده خبرداد؛

280 هزار واحد مسکونی در تهران زیر ذره بین سازمان امورمالیاتی

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: اخذ مالیات بر خانه های خالی راهکاری برای مهار واحدهای مسکونی که با هدف ایجاد ارزش افزوده و کسب سود ساخته شده و خالی از سکنه هستند می تواند موثر باشد.
280 هزار واحد مسکونی در تهران زیر ذره بین سازمان امورمالیاتی عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: اخذ مالیات بر خانه های خالی راهکاری برای مهار واحدهای مسکونی که با هدف ایجاد ارزش افزوده و کسب سود ساخته شده و خالی از سکنه هستند می تواند موثر باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/46192.jpg 280,هزار,واحد,مسکونی,در,تهران,زیر,ذره,بین,سازمان,امورمالیاتی Icana

عبدالکریم حسین زاده در گفت و گو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به وجود  280 هزار واحد مسکونی خالی از سکنه در تهران ، گفت: یکی از مشکلاتی که در بخش مسکن وجود دارد بحث خانه های خالی از سکنه است که به دلیل ارزش افزوده بالای مسکن به عنوان یک کالای سرمایه ای و باهدف کسب سود ساخته می شوند.

نماینده اشنویه ونقده در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل واحدهای مسکونی خالی از سکنه فقط به تهران محدود نمی شود و در استانهای دیگر به خصوص کلانشهرها هم چنین واحدهایی موجود است، تصریح کرد: نرخ ارزش افزوده مسکن در کلانشهرها و شهرهای بزرگ بالا است و همین فاکتور انگیزه ای برای ساخت و ساز بیشتر مسکن با هدف کسب سود و به عنوان یک کالای سرمایه ای و نه کالایی مصرفی شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به ضرورت تغییر نگاه به مسکن ازیک کالای سرمایه ای به یک کالای مصرفی، افزود: اخذ مالیات بر خانه های خالی یکی از راه های موثر در تبدیل مسکن از کالای سرمایه ای به مصرفی است.

عضو هیئت رئیسه مجلس با یادآوری اینکه تعیین مالیات برای مالکانی که تعداد بالایی واحدهای خالی از سکنه دارند موثر است، گفت: اگر کسی ساکن فصلی تهران باشد و یا به طور موقت در منطقه ای دیگر باشد و فصولی از سال را در منزل خود زندگی کند تعیین مالیات برای این یک واحد خیلی در تنظیم بازار نمی تواند کارساز باشد.

نماینده اشنویه ونقده در مجلس افزود: با بستن مالیات بر خانه های خالی از سکنه که با هدف ایجاد ارزش افزوده و کسب سود ساخته و خرید و فروش می شوند می توان تا حدی بازار را کنترل کرد.

ضرورت همکاری و تعامل بیشتر بانک ها با فعالان بخش مسکن

حسین زاده در خصوص عدم تمایل بانکها به پرداخت تسهیلات مسکن  به متقاضیان این بخش، گفت:  یکی از دغدغه های دیگر بخش مسکن موضوع تسهیلات دهی نامناسب بانک ها به خصوص بانک مسکن در حوزه ساخت و ساز است.

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بانک ها تعامل و همکاری خوبی با بخش راه و شهرسازی و فعالان بخش مسکن ندارند، تصریح کرد:  این مشکل تا حدودی در حال رفع است و تعاملات بانک ها با فعالان بخش مسکن باید پویا تر باشد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet