هدر موبایل
1392/12/13 10:38:36
سرویس سیاسی
احمدی در گفتگو با خانه ملت:

برخی عبارات گزارش آمانو رنگ‌وبوی سیاسی دارد/ مدیرکل آژانس اشتباهات گذشته را تکرار نکند

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس با بیان اینکه برخی عبارات در گزارش آمانو رنگ‌وبوی سیاسی دارد، گفت: مدیرکل آژانس اشتباهات گذشته را تکرار نکند.
برخی عبارات گزارش آمانو رنگ‌وبوی سیاسی دارد/ مدیرکل آژانس اشتباهات گذشته را تکرار نکند رئیس کمیته روابط خارجی مجلس با بیان اینکه برخی عبارات در گزارش آمانو رنگ‌وبوی سیاسی دارد، گفت: مدیرکل آژانس اشتباهات گذشته را تکرار نکند. https://cdn.icana.ir/d/019/53695.jpg برخی,عبارات,گزارش,آمانو,رنگ‌وبوی,سیاسی,دارد/,مدیرکل,آژانس,اشتباهات,گذشته,را,تکرار,نکند Icana

وحید احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به قرائت  بیانیه مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در نخستین روز کاری نشست فصلی شورای حکام درباره برنامه هسته‌ای ایران، گفت: آنچه در گزارش یوکی‌آمانو قابل توجه بود، این است که اقدامات بازرسان آژانس در ایران براساس توافقات پیش می‌رود.

نماینده مردم صحنه، کنگاور هرسین و دینور در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه گزارشات تخصصی آژانس بین المللی انرژی اتمی باید فارغ از فشارهای سیاسی تنظیم شود، تصریح کرد: هرگاه آژانس بین المللی انرژی اتمی به عنوان مرجع تخصصی و حقوقی با فشاربرخی غرب و لابی صهیونیسم گزارشاتی را از نحوه فعالیت برنامه هسته‌ای صلح آمیزایران تنظیم کرده قابل اعتنا نبوده است.

وی ادامه داد: در گزارشی که یوکی‌آمانو در نشست فصلی شورای حکام ارائه کرد، برخی واژه‌ها به کارگرفته شده که درنوع نگاه آژانس به برنامه‌ هسته‌ای ایران پیش از این نیز تکرار شده بود، که غیرواقعی است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه گزارش یوکی آمانو می‌تواند در روند مذاکرات ایران و گروه 1+5 تاثیرگذار باشد، افزود: آنچه امروز روند مذاکرات ایران و 6قدرت جهانی را تهدید می‌کند اظهار نظر برخی از مقامات کشورهای مذاکره کننده با ایران است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: به جای اینکه مقامات مذاکره کننده با ایران جدیت قابل توجهی از خود نشان دهند، بیرون از اتاق مذاکره بحث دیگری را مطرح می‌کنند که رنگ‌وبوی تأثیرپذیری از افکار صهیونیست‌ها را دارد که این آینده مذاکرات را نگران کننده جلوه می‌دهد.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس، تصریح کرد: اگر مذاکرات برای رسیدن به یک توافق جامع برای رفع نگرانی‌ها است چرا برخی مقامات آمریکایی باردیگر با زبان تهدید با ملت ایران سخن می‌گویند؟ اگرچه مردم ایران نیز با گذشت 34سال از انقلاب اسلامی دریافته‌اند این تهدیدات پوچ و توخالی است، اما آنچه امروز به مذاکرات آتی ایران و غرب آسیب می‌زند سخنان ناپخته و نسنجیده مقامات غربی است.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس با بیان اینکه ایران تاکنون به تعهدات خود در قبال آژانس بین المللی انرژی اتمی پایبند بوده، گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای مذاکرات هسته‌ای سعی کرده با پایبندی به تعهدات در راستای اعتمادسازی گام بردارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet