خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/12/13 11:18:09
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شیخ الاسلام مطرح کرد

بررسی کشتار مسلمانان آفریقای مرکزی در سفر لاریجانی به کشورهای آفریقایی

مدیرکل امور بین الملل مجلس گفت: در جریان سفر رئیس مجلس به کشورهای آفریقایی در مورد کشتار مسلمانان در آفریقای مرکزی صحبت خواهد شد.
بررسی کشتار مسلمانان آفریقای مرکزی در سفر لاریجانی به کشورهای آفریقایی مدیرکل امور بین الملل مجلس گفت: در جریان سفر رئیس مجلس به کشورهای آفریقایی در مورد کشتار مسلمانان در آفریقای مرکزی صحبت خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/42970.jpg بررسی,کشتار,مسلمانان,آفریقای,مرکزی,در,سفر,لاریجانی,به,کشورهای,آفریقایی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛حسین شیخ الاسلام مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر علی لاریجانی به کشورهای آفریقای جنوبی و کنگو گفت:  کشور آفریقای جنوبی از مهم‌ترین کشورهای آفریقایی به شمار می‌رود که پیش از این نیز رئیس مجلس و هیئت‌های پارلمانی این کشور به تهران سفر کرده‌اند. 
 
شیخ الاسلام ادامه داد: سفر رئیس مجلس به آفریقای جنوبی در پی دعوت کتبی این کشور صورت گرفته است. 
 
وی با بیان اینکه آفریقای جنوبی عضو کشورهای مهم غیر غربی (بریکس متشکل از برزیل، روسیه، چین، هند و آفریقای جنوبی) است، اظهار داشت: در شرایط فعلی بین المللی و منطقه‌ای سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به این کشور می‌تواند مهم باشد. 
 
شیخ الاسلام تاکید کرد: روابط اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با آفریقای جنوبی در وضعیت بهتری قرار دارد. 
 
مدیرکل امور بین الملل مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا درباره کشتار مسلمانان آفریقای مرکزی نیز در این سفر رایزنی خواهد شد یا خیر گفت: بله قطعا در خصوص کشتار مسلمانان آفریقای مرکزی صحبت خواهد شد. 
 
وی در پایان تاکید کرد: سفر هیئت پارلمانی ایران در کشورهای آفریقایی می‌تواند به پیوند روابط میان مسلمانان کمک کند. 
 
اضافه می‌شود، صبح امروز علی لاریجانی در صدر هیئتی عازم آفریقای جنوبی و کنگو شد. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet