هدر موبایل
1392/12/13 11:43:24
سرویس دیگر رسانه‌ها_
انصاری آخرین وضعیت هدفمندی یارانه‌ها را تشریح کرد

یارانه اقشار ضعیف نه تنها قطع نمی‌شود بلکه افزایش هم می‌یابد

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه یارانه نقدی اقشار ضعیف نه تنها قطع نخواهد شد بلکه افزایش هم می‌یابد، گفت: فرم ثبت‌نام برای دریافت یارانه نقدی احتمالا تا پایان امسال اعلام رسمی خواهد شد در غیر این صورت مطئنا تا پایان فروردین‌ماه اعلام می‌شود.
یارانه اقشار ضعیف نه تنها قطع نمی‌شود بلکه افزایش هم می‌یابد معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه یارانه نقدی اقشار ضعیف نه تنها قطع نخواهد شد بلکه افزایش هم می‌یابد، گفت: فرم ثبت‌نام برای دریافت یارانه نقدی احتمالا تا پایان امسال اعلام رسمی خواهد شد در غیر این صورت مطئنا تا پایان فروردین‌ماه اعلام می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/45445.jpg یارانه,اقشار,ضعیف,نه,تنها,قطع,نمی‌شود,بلکه,افزایش,هم,می‌یابد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛حجت‌الاسلام مجیدانصاری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در تشریح آخرین وضعیت طرح هدفمدسازی یارانه‌ها که پس مصوبه اخیر مجلس مورد بحث‌های مختلف قرا گرفته است، گفت: فعلا در مورد قیمت‌ها تصمیم خاصی گرفته نشده است.

وی افزود: در جلسه اخیر دولت در مورد نحوه ثبت‌نام، اجرای قانون جدید مجلس در مورد هدفمندی، نحوه اعلام انصراف داوطلبان از دریافت یارانه و مسائلی از این قبیل بحث شد.
 
معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: دولت در حال تهیه فرم ثبت نام برای دریافت یارانه یا انصراف از دریافت یارانه است که پس از تکمیل به زودی اعلام رسمی خواهد شد.
 
وی ادامه داد: راجع به قیمت حامل های انرژی تا کنون تصمیم‌گیری نشده است و قیمت برق همان افزایش 24‌درصد اعلامی خواهد بود چرا که قیمت برق جدا از قیمت حامل‌های انرژی است و البته اعمال افزایش قیمت برق نیز در قبوض فروردین‌ماه خواهد بود.
 
انصاری با اشاره به زمان و نحوه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: اگر منظور از فاز دوم، افزایش قیمت‌هاست فعلا در مورد زمان اجرا و میزان افزایش برنامه‌ای اعلام نشده است.
وی در مورد تعیین سقف برای شناسایی افراد نیازمند به منظور پرداخت یارنه نقدی نیز گفت: این سقف فعلا مشخص نشده است.
 
معاون پارلمانی رئیس جمهور در پاسخ به این پرسش که با اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها چند دهک بالای درآمدی حذف خواهد شد، تصریح کرد: فعلا این موضوع قابل پیش‌بینی نیست و ما صرفا در مرحله تهیه فرم هستیم.
وی افزود: پس از اعلام رسمی فرم مذکور کسانی که خود را نیازمند دریافت یارانه نقدی می‌دانند بر اساس فرم یارانه دریافت خواهند کرد.
 
نماینده ادوار مجلس تصریح کرد: ممکن است کسانی نیازمند دریافت یارانه نقدی باشند ولی تقاضای دریافت یارانه نقدی نکنند چرا که در قانون و در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم ابلاغ تاکید شده باید با اجرای قانون هدفمندی به بخش سلامت، صرفه جویی در مصرف انرژی، تولید، و بیمه سلامت توجه شود.
 
انصاری در ادامه به وضعیت یارانه نقدی اقشار ضعیف جامعه اشاره کرد و گفت: یارانه نقدی اقشار نیازمند به هیچ وجه قطع نخواهد شد و همان یارانه 45هزار و 500 تومانی به آنها پرداخت خواهد شد و حتی ممکن است یارانه نقدی این اقشار افزایش هم پیدا کند.
 
معاون پارلمانی رئیس جمهور در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه احتمالا بخش عظیمی از مردم خود را مستحق دریافت یارانه نقدی بدانند در این صورت دولت چه اقدامی انجام خواهد داد و آیا راهکار دیگری برای شناسایی افراد نیازمند خواهید داشت یا خیر، گفت: دولت به مردم اعتماد دارد و ما به تشخیص مردم احترام می‌گذاریم.
وی با بیان اینکه طبق قانون و شرع یارانه مربوط به نیازمندان است، اظهار داشت: فرمی که دولت طراحی و توزیع خواهد کرد هر کس خود را براساس این فرم نیازمند دریافت یارانه نقدی تشخیص دهد، یارانه نقدی دریافت خواهد کرد.
انصاری درمورد زمان اعلام رسمی این فرم گفت:فعلا زمان دقیق این فرم مشخس نیست، مطمئنا تا پایان فروردین ماه توزیع خواهد شد و ممکن است تا پایان سال نیز توزیع شود.
معاون پارلمانی رئیس جمهور در پایان به نشست بعدی دولت و مجلس اشاره کرد و گفت: در این مورد زمانبندی صورت نگرفته ولی تا پایان امسال نشست مشترکی نخواهیم داشت./
پایان پیام

 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet