هدر موبایل
1392/12/13 12:25:59
سرویس اقتصادی
ایرانپور مطرح کرد:

دلایل گرانی سیب زمینی/ وزارت جهاد کشاورزی ورود کند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر اینکه توجیه منطقی برای افزایش قیمت سیب زمینی وجود ندارد، گفت: گرانی های اخیر این ماده غذایی پر مصرف و مهم در سبد کالایی مردم به ضعف نظارتی مسئولان و سوء استفاده دلالان فرصت طلب بر می گردد.
دلایل گرانی سیب زمینی/ وزارت جهاد کشاورزی ورود کند عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر اینکه توجیه منطقی برای افزایش قیمت سیب زمینی وجود ندارد، گفت: گرانی های اخیر این ماده غذایی پر مصرف و مهم در سبد کالایی مردم به ضعف نظارتی مسئولان و سوء استفاده دلالان فرصت طلب بر می گردد. https://cdn.icana.ir/d/019/44642.jpg دلایل,گرانی,سیب,زمینی/,وزارت,جهاد,کشاورزی,ورود,کند Icana

علی ایرانپور در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در واکنش به گرانی سیب زمینی با بیان اینکه این افزایش قیمت در محصولات زراعی و باغی مشهود است، گفت: هیچ توجیه منطقی در این باره وجود ندارد و علت اصلی آن ضعف نظارت است.

نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش چشمگیر قیمت سیب زمینی، تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده است به زودی قیمت ها کنترل خواهد شد، اما متاسفانه به دلیل نبود نظارت کافی دلالان و واسطه ها از این شرایط به صورت جدی بهره می برند.

عضوکمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه وقتی نظارت لازم صورت نگیرد دلالان و محتکران اقدام به ذخیره و انبارکردن سیب زمینی می کنند، افزود: این وضعیت باعث افزایش قیمت ها شده است که فشار روانی و نگرانی شدیدی بر مردم وارد می کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر ایفای نقش تاثیرگذار وزارت جهادکشاورزی در تنظیم و کنترل بازار،گفت: اتخاذ سیاست های مناسب و نظارت و کنترل بر قیمتها و عرضه متناسب با تقاضای سیب زمینی از راهکارهایی است که باید وزارت جهادکشاورزی به صورت جدی پیگیری کند.

عضوکمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه عدم پیش بینی های لازم در خصوص بازار از عوامل دیگر نوسانات قیمت است، افزود: امیدواریم با تلاش و پیگیری مسئولان جهادکشاورزی افزایش قیمت محصولات باغی و زارعی به ویژه سیب زمینی به حداقل برسد و مردم دچار مشکل نشوند.

پایان پیام/ 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet