هدر موبایل
1392/12/13 12:05:30
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رحمانی:

اقتصاد مقاومتی کشور را به سوی پیشرفت سوق می دهد

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی کشور را به سوی رشد و پیشرفت در زمینه های گوناگون اقتصادی و اجتماعی سوق می دهد.
اقتصاد مقاومتی کشور را به سوی پیشرفت سوق می دهد رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی کشور را به سوی رشد و پیشرفت در زمینه های گوناگون اقتصادی و اجتماعی سوق می دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/52313.jpg اقتصاد,مقاومتی,کشور,را,به,سوی,پیشرفت,سوق,می,دهد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایرنا؛رضا رحمانی،اقتصاد مقاومتی را مقوله ای فراتر از اقتصاد حمایتی و توسعه ای خواند که در آن ارکان مختلف نظام و کشور برای مقابله با هر نوع تهدید و فشارهای موجود و احتمالی آینده در حوزه های اقتصادی آماده تر می شود.

وی اضافه کرد: نقش اقتصاد مقاومتی در پیشرفت کشور از جهات مختلف قابل بررسی و بحث است و می توان ادعا کرد که اگر حتی هیچ تحریمی هم متوجه کشور نباشد توجه به اقتصاد مقاومتی ما را در برابر انواع تهدیدها و مشکلات مقاوم تر می کند.
رحمانی گفت: اقتصاد مقاومتی، اقتصادی است که در برابر هجمه های دشمنان مقاوم بوده و با روح مقاومت قدرت عبور از بحران ها و استفاده از همه ظرفیت های ملی را دارد.
وی ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر انقلاب را فرصتی استثنایی در اختیار اقتصاد، صنعت و تولید دانست که با استقبال سران قوا، نهادها و دستگاه های مختلفی روبرو شده و اقدامات اجرایی آن آغاز شده است.
رحمانی وجود نقشه راه برای تعالی و پیشرفت کشور را مهم ارزیابی و اظهار کرد: باید به دور از نگاه های زودگذر و آنی با برنامه ریزی دقیق و مدون حرکت کنیم تا اهداف و منویات مورد نظر رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی جامه عمل به خود بپوشد.
وی افزود: البته این برنامه ریزی تعریف شده به طور الزامی به این معنی نیست که قانون گذاری کنیم، شاید در این مسیر و در پاره ای از موارد برخی قوانین دست و پا گیر را نیز حذف کرد.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی از آذربایجان شرقی به دلیل وجود ظرفیت های بسیار مناسب و قوی در حوزه های مختلف اقتصادی به عنوان یکی از استان های مهم و تاثیرگذار در تحقق اقتصادی مقاومتی یاد کرد.
رحمانی گفت: انتظارها از آذربایجان شرقی با توجه به سابقه تاریخی و پیشرو بودن در عرصه ها و صحنه های مختلف زیاد است و این منطقه به ویژه در حوزه های اقتصادی و فعالیت بخش خصوصی از گذشته نقش زیادی در توسعه اقتصادی کشور داشته که باید همین نقش با قوت و قدرت بیشتری ادامه یابد.
وی گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی آذربایجان شرقی بسترهای مناسبی برای توسعه فعالیت های اقتصادی با کشورهای همسایه وجود دارد که باید از چنین پتانسیل هایی به نحو شایسته ای بهره برد. /
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet