هدر موبایل
1392/12/13 12:11:29
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جعفر قادری مطرح کرد:

اقتصاد مقاومتی یعنی وابسته نبودن در عین توجه به ظرفیت های بین المللی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: راهبرد اقتصاد مقاومتی به معنای نادیده گرفتن ظرفیت های بین المللی در توسعه کشور نیست،اما نباید در تولید کالاها و محصولات استراتژیک به خارج از کشور وابسته باشیم.
اقتصاد مقاومتی یعنی وابسته نبودن در عین توجه به ظرفیت های بین المللی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: راهبرد اقتصاد مقاومتی به معنای نادیده گرفتن ظرفیت های بین المللی در توسعه کشور نیست،اما نباید در تولید کالاها و محصولات استراتژیک به خارج از کشور وابسته باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/44581.jpg اقتصاد,مقاومتی,یعنی,وابسته,نبودن,در,عین,توجه,به,ظرفیت,های,بین,المللی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایرنا؛ˈجعفر قادریˈاظهار کرد: برای تدوین سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی زمان زیادی صرف شده است.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که راهبرد اقتصاد مقاومتی چه نسبتی با لزوم بهره گیری از ظرفیت های بین المللی در توسعه کشور دارد، گفت: باید از ظرفیت های بین المللی استفاده کنیم، اما این به این معنا نیست در تولید کالا ومحصولات استراتژیک به خارج وابستگی داشته باشیم، بلکه باید ظرفیت های بیرونی و درونی را باهم تلفیق کنیم و متکی بر توانمندی های داخل کشور باشیم.
 
قادری درباره روال تهیه چنین راهبردهایی، گفت: طرح اولیه این سیاست ها توسط دفتر مقام معظم رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام تهیه شده و بر روی آن طرح در مجمع تشخیص مصلحت نظام کار می شود و در نهایت نظر مجمع به مقام معظم رهبری داده می شود و رهبری معظم انقلاب آن را ابلاغ می کنند.
 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت:نباید تصور کرد در شرایط رفع تحریم ها نیازی به راهبرد اقتصاد مقاومتی نداریم، بلکه اتفاقا در مقاطعی که شرایط کشور بهتر می شود، باید به سمت تحکیم و تقویت بنیان های اقتصادی کشور حرکت کنیم.
 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی رها کردن اقتصاد کشور از اقتصادی تک محصولی، تکیه بر اقتصاد دانش بنیان و متکی بر نیروهای انسانی بومی، تعامل با کشورهای همسایه و بهره گیری از ظرفیت های محیطی را از ملزومات اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.
 
وی اضافه کرد: باید اقتصاد کشور طوری ساماندهی شود که محصولات استراتژیک در داخل کشور تولید شود و درآمدهای ارزی به اندازه ای باشد که علاوه بر تامین نیازهای داخلی، ذخایر قابل قبولی داشته باشد تا در شرایط بحرانی تحت فشار قرار نگیرد.
 
نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا لایحه بودجه 93 کشور بر اساس راهبرد اقتصاد مقاومتی بسته شده است؟ گفت: در بعضی از موارد به سیاست های اقتصاد مقاومتی توجه شده و بعضی موارد هم مورد بی توجهی قرار گرفته است./
پایان پیام

 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet