هدر موبایل
1392/12/13 12:49:42
سرویس اجتماعی
جعفری:

لزومی به هزینه‌کرد منابع دولتی در دانشگاه آزاد نیست/شهریه تنها راه تامین منابع مالی دانشگاه آزاد نباشد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با تاکید بر اینکه لزومی به هزینه کرد منابع دولتی در دانشگاه آزاد اسلامی برای کمک به این دانشگاه وجود ندارد، گفت: دولت باید با حمایت از دانشگا‌های دولتی به افزایش بار علمی در کنار آموزش رایگان کمک کند.
لزومی به هزینه‌کرد منابع دولتی در دانشگاه آزاد نیست/شهریه تنها راه تامین منابع مالی دانشگاه آزاد نباشد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با تاکید بر اینکه لزومی به هزینه کرد منابع دولتی در دانشگاه آزاد اسلامی برای کمک به این دانشگاه وجود ندارد، گفت: دولت باید با حمایت از دانشگا‌های دولتی به افزایش بار علمی در کنار آموزش رایگان کمک کند. https://cdn.icana.ir/d/019/42896.jpg لزومی,به,هزینه‌کرد,منابع,دولتی,در,دانشگاه,آزاد,نیست/شهریه,تنها,راه,تامین,منابع,مالی,دانشگاه,آزاد,نباشد Icana

قاسم جعفری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از افزایش 15 درصدی شهریه دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: بهتر است دانشگاه‌ آزاد با در نظر گرفتن تدابیر مناسب‌تری به جای فشار آوردن بر دانشجویان که بیشتر نیز از قشر متوسط جامعه هستند افزایش هزینه‌های دانشگاه آزاد را از محل دیگری تامین  کند.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه ضرورتی به حمایت مالی دولت از دانشگاه‌های آزاد وجود ندارد، تصریح کرد: دولت باید حمایت از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی دولتی که وظیفه تامین منابع مالی آنان را نیز بر عهده دارد در دستور کار خود قرار دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه هویت دانشگاه آزاد اسلامی و اطلاق نام آزاد و غیردولتی بر آن گواه نبود ضرورت حمایت مالی دولت از آن است، افزود: دولت به جای تزریق منابع مالی در مراکز آموزش عالی غیردولتی باید به توسعه و گسترش دانشگاه‌هایی اقدام کند که با هزینه اندک و رایگان امکان تحصیل را در مناطق مختلف برای افراد فراهم کند.

وی با یادآوری بودجه اندک دولت برای کمک به مراکز آموزش عالی، تاکید کرد: با بودجه اندک وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اگر این وزارتخانه بتواند تنها مراکز آموزشی تحت پوشش دولت را حمایت کند هنر بزرگی است.

جعفری با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی باید از روش‌های دیگری در کنار دریافت شهریه به تامین منابع مالی مورد نیاز خود اقدام کند،‌ گفت: آوار شدن شهریه گزاف بر دوش دانشجویان علاوه بر اینکه انگیزه تحصیل را از آنان سلب می‌کند به مشکلات بسیاری نیز بین آنان منجر می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزایش بهره‌وری و استفاده بهینه از امکانات از سوی دانشگاه آزاد اسلامی اقداماتی است که می‌تواند به کاهش هزینه‌های این دانشگاه و در نتیجه کمتر شدن فشار شهریه بر دانشجویان منجر شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاهی که باید همسو با اهداف آموزشی کشور باشد نباید به سمت و سویی هدایت شود که دریافت شهریه اصل قرار گیرد هر چند که این دانشگاه تاکنون در مسیری که تعیین شده حرکت کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet