خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/12/13 13:48:56
سرویس اقتصادی
امیری خامکانی:

اقدام دولت برای اصلاح قیمت آب و برق قانونی است/قانون هدفمند سازی یارانه ها نیازمند اصلاح

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه دولت مجاز بود در سال جاری قیمت حامل های انرژی را به صورت میانگین ۳۸ درصد افزایش دهد، افزود:‌ قانون هدفمند سازی یارانه ها نیازمند اصلاح است و مدت زمان اجرای آن باید افزایش یابد.
اقدام دولت برای اصلاح قیمت آب و برق قانونی است/قانون هدفمند سازی یارانه ها نیازمند اصلاح عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه دولت مجاز بود در سال جاری قیمت حامل های انرژی را به صورت میانگین 38 درصد افزایش دهد، افزود:‌ قانون هدفمند سازی یارانه ها نیازمند اصلاح است و مدت زمان اجرای آن باید افزایش یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/42930.jpg اقدام,دولت,برای,اصلاح,قیمت,آب,و,برق,قانونی,است/قانون,هدفمند,سازی,یارانه,ها,نیازمند,اصلاح Icana

حسین امیری خامکانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، گفت: دولت بر اساس بودجه 92 مجاز بود قیمت حامل های انرژی را به صورت میانگین تا 38 درصد افزایش دهد اما تااسفند ماه این افزایش قیمت اعمال نشد.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی افزود: بهتر بود که دولت برای اجرای فاز دوم هدفمند سازی یارانه ها بسته سیاستی و لایحه جداگانه ای ارایه می کرد که البته این موضوع مطرح شد اما از سوی شورای نگهبان رد شد.

وی گفت:‌ زمانی که قانون هدفمند سازی یارانه ها به تصویب رسید و مقرر شد قیمت حامل های انرژی تا پایان برنامه پنجم به قیمت فوب خلیج فارس برسد قیمت دلار 1000 تومان بود اما به دلیل کاهش ارزش پول ملی، افزایش تورم و نوسانات نرخ دلار وضعیت تغییر کرد از این رو فکر نمی کنم ایمن امکان وجود داشته باشد که قیمت حامل های انرژی را به قیمت فوب خلیج فارس رساند.

این عضو کمیسون انرژی مجلس با تاکید بر این که زمان اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها نیازمند اصلاح است،‌ گفت: بر اساس بودجه 93 دولت مجاز است قیمت حامل های انرژی را به صورت میانگین تا 60 درصد افزایش دهد.

امیری خامکانی گفت: بر اساس بودجه 93 دولت در سال 93 باید 18 هزار میلیارد تومان بیشتر از سال 92 از محل هدفمند سازی یارانه ها درآمد کسب کند که این نیازمند افزایش قمیت حامل های انرژی است.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس افزود: بر اساس اعلام نظر رییس جمهور و برخی از اعضای دولت شیب افزایش قیمتها در سال 93 ملایم خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet